Jakub Janda: Srbsko není náš spojenec! Je to základna Ruska. Něco jako Bělorusko

12.09.2019 10:44

Ředitel lobbistického spolku Evropské hodnoty Jakub Janda se rozhodl popsat, proč Zeman poškozuje zájmy České republiky a fakticky slouží Ruské federaci, když dává veřejně najevo, že považuje Srbsko za našeho blízkého partnera. Janda zdůraznil, že Srbsko je ruskou základnou na Balkáně a jako ruský spojenec fakticky oslabuje naše spojence.

Jakub Janda: Srbsko není náš spojenec! Je to základna Ruska. Něco jako Bělorusko
Foto: Archiv JJ
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty
reklama

Při státní návštěvě Srbska Miloš Zeman konstatoval, že má rád Srbsko a nemá rád Kosvo. Dovolával se také našich dlouholetých dobrých vztahů se Srbskem, na kterých stavěl už zakladatel našeho moderního státu T. G. Masaryk.

Anketa

Jste pro to, aby ČR zrušila uznání státu Kosovo?

95%
5%
hlasovalo: 16771 lidí

Ale Jakub Janda se na Srbsko dívá zcela jinak. Dívá se na ně jako na zemi, která se staví nepřátelsky k NATO, a tedy i k nám jako ke členům Aliance. Vidí ho také jako ruskou základnu, odkud se Rusové snaží region destabilizovat.

„Na podzim 2016 byl ze Srbska řízen ozbrojený pokus o ruský vojenský puč a vraždu premiéra v Černé Hoře. Srbsko dnes hostí ruskou zpravodajskou základnu pro balkánský region, kterou lživě skrývá jako humanitární centrum. Srbsko dodnes hrdě cvičí společně s ruskou armádou a za nepřítele považuje NATO  –tedy nás. Stačí si přečíst srbskou vládou fakticky řízená média. Srbská pravoslavná církev, plnohodnotně sloužící ruským geopolitickým zájmům, se snaží zastavovat euroatlantickou integraci Bosny, nebo dokonce našeho přímého spojence v rámci NATO – Černé Hory,“ zdůraznil Janda na sociální síti Facebook.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Srbsko se podle Jandy opájí představou, že spojenectví s Ruskem mu dodává na důležitosti, ale mladí Srbové stejně ve velkých počtech odcházejí do ciziny. Sečteno a podtrženo, pokud dává Zeman najevo, že má k Srbsku blízko, fakticky tím podle Jandy potvrzuje, že má blízko k Rusku.

„Proto snahy Miloše Zemana jako ruské loutky vnímejme přesně tak, čím jsou. Snahami ruské loutky pomoct ruským geopolitickým zájmům na Balkáně, v jasném rozporu se zájmy ČR,“ shrnul situaci analytik.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oceňte Salviniho, netrestejte ho! Okamura odevzdal dopis Itálii. Silná sestava. A pozor, překvapení

12:59 Oceňte Salviniho, netrestejte ho! Okamura odevzdal dopis Itálii. Silná sestava. A pozor, překvapení

Lídr SPD Tomio Okamura se rozhodl předat dopis na italském velvyslanectví v Praze. Chce jím podpořit…