Podle Jandy může Srbsko sloužit jako případová studie, kam se v následujících letech můžeme dostat například pod vládnoucím duem Zeman–Babiš.
V této zemi velké přibližně jako Česko se prý Kremlu řada věcí podařila. Například srbský premiér. Podle Jandy je to dost pragmatický člověk, spíše proevropský. „Ale to mu nebrání si okolo voleb na dva dny zajet do Moskvy pro noty. Tuto cestu zatajoval jako návštěvu lékaře,“ uvedl Janda.
V mainstreamových médiích se objevují konspirační teorie
Poukázal také na to, že od roku 2008 drží Gazprom 51% podíl v srbské národní energetické společnosti NIS. Šéfka institutu mapujícího ruský vliv má kvůli výhrůžkám policejní ochranku. Podle Jandy prý bylo dokonce vyhrožováno i jejím dětem.
V srbských mainstreamových médiích se prý standardně objevují konspirační teorie, které u nás známe například ze Sputniku či Aeronetu.
Silný vliv má v Srbsku pravoslavná církev, která slouží jako prodloužená ruka Kremlu. Server Sputnik je standardně citován jak mainstreamovými médii, tak politiky.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Článek obsahuje štítky
autor: vam
Veřejná doprava
Dobrý den, když tak myslíte na ekologii, proč v Praze není hromadná doprava pro všechny zdarma?
Další články z rubriky

18:06 Peníze na „obranu“ do hodnot a neziskovek? Zahradil má obavy
Matěj Gregor a bývalý europoslanec Jan Zahradil rozebírají aktuální hrozby, které podle nich otřásaj…
- 12:45 Poučování lůzy z festivalového luxusu. Holec zdraví Vary
- 10:39 Zásadní otázka k blackoutu. Vitásková je velmi zvědava na odpověď
- 14:09 Podporovalo Rusko Trumpa? Aféra FBI nabírá úplně jiný směr
- 18:03 Zaplaťte miliony a můžete „bydlet“. Šokující vývoj v ČR
- 12:40 A do mě se může? Zlá připomínka v kauze Turek a Rychlíková