Jakub Janda naznačil, co chystají na Zemana. Bude to prý nejošklivější předvolební kampaň našich dějin

14. 8. 2016 14:05

Nadcházející volby českého prezidenta budou nejošklivější a zároveň nejdůležitější volby naší moderní historie, píše na svém facebookovém profilu Jakub Janda z think-tanku Evropské hodnoty.

Jakub Janda naznačil, co chystají na Zemana. Bude to prý nejošklivější předvolební kampaň našich dějin
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jakub Janda, aktivista z lobbistického spolku Evropské hodnoty

Poukazuje na to, co si Kreml a jeho zpravodajské služby dovolí pro vnější manipulaci americké prezidentské volby. „Hackování Putinových oponentů. Plnohodnotné napumpování svých dlouhodobě budovaných vlivových operací, jako je WikiLeaks. Cílené zveřejňování osobní korespondence spolupracovníků demokratických politiků,“ vypočítává Janda. Podle něj jde tak o bezprecedentní útok na jádro demokracie, na svobodné volby. „Každý národ má právo si suverénně vybrat své lídry. Do toho Kreml agresivně zasahuje,“ tvrdí Janda.

Kreml bude tlačit prezidenta Zemana

Připomíná, že za rok budeme uprostřed české prezidentské kampaně. Zde bude podle Jandy „Kreml vší silou tlačit svého trojského koně – prezidenta Zemana. Proč by se na menším a světově řádově méně viditelném bojišti nechoval ještě brutálněji?“ ptá se Janda.

Poukazuje na to, že lepšího spojence mezi evropskými prezidenty Kreml nemá a těžko bude mít, „až Zeman ve druhém volebním období odhodí úplně všechny zábrany“.

Co se děje na východ od Berlína

Janda upozorňuje, co se v Evropě na východ od Berlína děje: „Ve Finsku se jede intenzivní zastrašovací osobní kampaň proti novinářce, která rozkryla petrohradskou továrnu na manipulaci evropských diskusí na sociálních sítích. Na Ukrajině či v Bělorusku ruské zpravodajské služby zastrašují místní oponenty Putina. Někteří jsou vražděni. Dalším výrazným tvářím odporu proti putinovské diktatuře je vyhrožováno přes jejich děti. Analytici ruské propagandy nacházejí ve svých kancelářích štěnice,“ vypočítává s tím, že to vše nás prý v Česku čeká.

Až u nás Kremlu o něco půjde – tedy v prezidentské volbě – tak prý nebudeme jako demokraté stát jen proti Zemanovi a „celé české dezinformační a extremistické scéně“. Stát prý budeme také proti ruským zpravodajským službám a jejich prostředníkům.

„Budou to nejošklivější a zároveň nejdůležitější volby naší moderní historie,“ dodal Jakub Janda.

 

 

 

 

 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…