Jakub Janda varuje: Nejhorší ohrožení suverenity za třicet let. Až vyplave na povrch, budeme se prý divit

17.11.2020 18:30

Jakub Janda z Evropských hodnot má strach. Jde o jadernou elektrárnu a Rusy. Bezpečnostní instituce nás podle Jandy varují. Jde prý o největší ohrožení suverenity České republiky za třicet let. Až to vyplave na povrch, tak se prý budeme všichni divit.

Jakub Janda varuje:  Nejhorší ohrožení suverenity za třicet let. Až vyplave na povrch, budeme se prý divit
Foto: Facebookový profil Jakuba Jandy
Popisek: Analytik Jakub Janda

„Svoboda je taky to, když se nemusíte bát, že vaše vláda prodá suverenitu vaší země cizí diktatuře. Přesně to nyní Babišova a Hamáčkova vláda narychlo chystá. Chtějí umožnit ruskému státu, aby ovládal stavbu naší nové jaderné elektrárny a my jsme byli rukojmími vůle Ruské federace na generace. Přestože před tím varují naše bezpečnostní instituce,“ píše rozhořčeně Janda.

A dodává: „Skoro nikdo o tom zatím nepíše a nemluví. Ale až to začne vyplouvat na povrch, tak budeme všichni vyděšení, jak to je jen proboha možné? Tohle je největší ohrožení suverenity českého státu za posledních třicet let.“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder

8:14 „Jste vůbec očkovanej?“ Zamordovat Babiše, padlo. Ale premiér vrátil úder

Premiér v demisi a šéf hnutí ANO Andrej Babiš odpověděl na další z dotazů, které mu posílají lidé v …