Jakub Železný ředitelem ČT? Nora Fridrichová by se radovala, rozjela podporu

17.08.2020 16:30

Moderátor ČT Jakub Železný vážně uvažuje, že by kandidoval na ředitele ČT. Nechce prý šéfovat, ale chce „nabídnout témata“, o kterých se mimo jiné bavil v rozhovoru s moderátorem Martinem Veselovským na DVTV. A reakce na jeho případnou kandidaturu na sebe nenechaly dlouho čekat.

Jakub Železný ředitelem ČT? Nora Fridrichová by se radovala, rozjela podporu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Moderátorka 168 hodin Nora Fridrichová

"Kuba je slušnej a statečnej člověk a budu se radovat, když do toho půjde," poznamenala k tomu moderátorka Nora Fridrichová.

Kuba je slušnej a statečnej člověk a budu se radovat, když do toho půjde. https://t.co/dwNFmH1vwK

— Nora Fridrichova (@NoraFridrichova) August 17, 2020

„Je synem svého otce. To není jenom bonmot, ale jsou v tom všechna +/-," okomentoval to následně jeden z diskutérů. „Mně přijde nesmírně agresivní, arogantní a neschopný vést rozhovor civilizovaným způsobem (třeba to neustálé skákání do řeči). A je jedno, jestli jde o Svobodu nebo třeba o architekturu. Taky v jeho chování spatřuju neklamné známky manipulace. Nechtěl bych mít takového šéfa," poznamenal další.

A nechyběl i další názor: "Naštěstí nemá šanci. Jen nechápu, proč dělá redaktora, když má politické ambice," píše. A jeden z diskutérů okomentoval také podporu Fridrichové: „Polibek smrti."

Moderátor ČT Jakub Železný v pořadu svého bývalého kolegy Martina Veselovsého na DVTV kandidaturu na ředitele ČT nevyhlásil, ale vysvětlil, že o ní vážně uvažuje. „Uvažuji o tom nikoliv proto, že se toužím stát jakýmkoliv vedoucím pracovníkem, neřkuli ředitelem čehokoliv. Netoužím po tom. Ale mám pocit, že i věci, o kterých jsme si tady povídali dneska, jsou pro mě natolik zásadní, že by bylo dobré je nabídnout jako téma. Někomu, kdo bude třeba posuzovat, jestli instituce typu ČT se bude za pár let posouvat tam nebo jinam. Takže z tohoto důvodu o tom opravdu vážně uvažuji.“

Veselovský konstatoval, že na rozhodnutí je ještě čas a ptal se, zda je Železný připraven obcházet Poslaneckou sněmovnu. Ten podotkl, že ředitele volí Rada ČT. „Martine, já opravdu žiju ve světě, kde ty věci platí podle pravidel. Já žiju ve svém světě. Já žiju ve světě, o kterém spousta lidí, o nichž jsme se tady bavili, nemá ani páru, slušně řečeno,“ pravil a na úplný konec pořadu uvedl, že by v žádném případě nikoho neobcházel.

Na rozhovor následně mimo jiné reagoval například novinář Erik Best, a to na svém facebookovém profilu. "Jakub Železný, který soustavně porušuje Kodex ČT, vážně uvažuje o kandidatuře na ředitele ČT, který má dbát na dodržování téhož Kodexu. Když prohraje, bude aspoň mučedníkem," napsal.

"Nikdy nebude mučedníkem, vždy bude idiotem. Stížnost na Železného výroky ke generálu Svobodovi už leží na stole Rady České televize. Uvidíme..." zareagoval na Besta komentátor Štěpán Kotrba.

"Železný ředitelem ČT? Konečně jsem porozuměl úsloví 'z bláta do louže'," poznamenal také glosátor Petr Paulczyński. A stejně tak Železného slova okomentoval politický aktivista Jakub Matějka. "Jako koncesionář bych rád viděl na pozici ředitele ČT (když už ji máme) manažera, který sníží enormní náklady na provoz a ukončí její privatizaci rodinnými klany, které si říkají 'tvůrčí producentské skupiny'. Politického ideologa jako ředitele nechci. Jenže koncesionářů se ptát nebudou," uvedl.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

20:50 Láďa Vízek rozstřelil Piráty. Natvrdo v TV, až se přidali i další

„V zájmu záchrany planety jsme se dobrovolně rozhodli snížit životní úroveň naší země,“ podoktl publ…