Jan Hrušínský se omlouvá

18.03.2020 11:54

Principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský, který minulý týden velmi rozhorleně reagoval na uzavření divadel kvůli epidemii koronaviru, se za svá slova nyní omluvil. „S ohledem na všechny nemocné a na ty, kteří se o ně starají, se za svůj rychle vyřčený výrok omlouvám,“ řekl ke svým slovům o lehké chřipce.

Jan Hrušínský se omlouvá
Foto: Facebook J. Hrušínského
Popisek: Jan Hrušínský
reklama

„Vážím si každého člověka, který prezentuje svůj názor slušnou formou a je připraven za něj nést odpovědnost. Je mi teď jasné, že jsem v nesprávný čas použil nesprávná slova, která mohou být použita jako zbraň. V situaci, kdy i stát, respektive jeho představitelé tvrdili, že v případě koronaviru o nic vážného nejde, že jsou na všechno připraveni a občané se nemají čeho obávat, jsem použil příměr o ‚lehké chřipce‘. S ohledem na všechny nemocné a na ty, kteří se o ně starají, se za svůj rychle vyřčený výrok omlouvám,“ uvedl principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský. Podle svých slov si v kontextu dnešní situace uvědomuje nepatřičnost výroku.

Anketa

Vážíte si Jana Hrušínského?

2%
98%
hlasovalo: 30716 lidí

„Chtěl bych zdůraznit, že v souvislosti s mým facebookovým prohlášením vychází každý den nespočet článků, jejichž obsah se v drtivé většině nezakládá na pravdě, a dovídám se o nich až jako každý jiný čtenář. Titulky vytržené z kontextu jsou určeny k větší čtenosti, a tím k ovlivnění veřejného mínění. Jsem si vědom odpovědnosti za slova, která jsem napsal. Nevyjadřoval jsem jimi strach o sebe, ale o své zaměstnance a spolupracovníky,“ uvedl.

„Všechno v posledních letech posuzuji optikou politické situace v naší zemi – také z obavy, že bychom mohli přijít o svobodu, která je pro mne stejně drahá jako moje zdraví. Věřte mi, že vím, o čem mluvím, protože jsem si před pěti lety sám na smrt sáhnul. Chápu, že tohle není jediný úhel pohledu, a přestože je pro mě důležitý, budu se snažit ho nepokládat za jediný možný. V první řadě přeji všem pevné zdraví a hodně sil. A všem, kteří jste budovali své firmy stejně dlouho jako já, nebo déle, přeji, abyste současnou situaci přežili,“ uzavřel.

Anketa

Měla by policie pokutovat občany, kteří během současných opatření např. skupinově popíjejí v parcích?

96%
4%
hlasovalo: 21741 lidí

Hrušínský velmi zostra reagoval na vládu před několika dny, a to poté, kdy kabinet Andreje Babiše (ANO) zakázal kulturní i jiné akce nad 100 lidí. 

„Likvidace všech nepohodlných. Likvidace malých firem. Dnes premiér Bureš a kluk, který zastává funkci ministra zdravotnictví, ohlásili kvůli třiceti nemocným lidem s příznaky lehké chřipky zákaz divadelních představení. I v tak malých divadlech jako je Divadlo Na Jezerce, kde je používána dezinfekce a dodržovány všechny hygienické zásady. O kompenzaci milionových ztrát ani slovo. Evidentně kompenzovány nebudou. Možná někomu ANO. Jak jsme v kraji už celé roky zvyklí. Náklady na provoz divadla (cca 2 miliony měsíčně) jedou dál,“ postěžoval si tehdy principál.

Anketa

Dělá Babišova vláda dost pro zvládnutí virové krize?

92%
8%
hlasovalo: 32501 lidí

A ptá se s přibývajícím počtem vykřičníků: „Do Agrofertu mohou lidé chodit pracovat? Tam nákaza nehrozí? Dvě stě poslanců může chodit pracovat? Budou se zavírat hranice? Banda z Hradu, co jezdí i přes virus do Číny a po návratu se prochází po Praze, po hospodách a v centru města, to je v pořádku? Zákaz demonstrací? Stanné právo – pod hrozbou 3 milionů pokuty! S.O.S.!!!!!!! Kdo už konečně zakáže šíření smrtelného viru StB?!!!!! Kdo už konečně pošle do karantény všechny Bureše a Falmery, Zemany a Klause, všechny prodejné Prchaly, schopné udělat pro prachy a pocit moci cokoli?!!!!!“

Na portálu divadla se pak nacházelo toto oznámení:

„Oficiální vyjádření Divadla Na Jezerce k rozhodnutí premiéra Babiše a ministra zdravotnictví:

Jsme donuceni pro vás nehrát.

Nevíme do kdy, protože to nikdo neurčil. Nevíme proč, protože v ČR onemocnělo cca 38 lidí s příznaky lehké chřipky. V každém případě vstupenky na dnešní a případně i další naše představení zůstávají v platnosti a divadlo bude hledat náhradní termíny, o kterých budete včas informováni. Děkujeme za pochopení vážné situace, která díky tomuto rozhodnutí pro nás a pro tisíce dalších firem v České republice nastala. Prosíme naše diváky i příznivce divadla: Nepodlehněte panice a zachovejte nám přízeň. Děkujeme.

Těšíme se na vás v lepších časech – věříme, že přijdou brzy. Vaše Divadlo Na Jezerce“

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

19:17 Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

Iniciativa Chcípl PES chce z některých hospod udělat politické buňky a vytvořit tak prostor k jejich…