Jan Hrušínský vyprovází Zemana na cestu do Číny: Snad nám zase přiveze nějaký ten Huawei, fujavei a churavei. Má nás fakt rád

22.03.2019 16:41

Prezident Miloš Zeman po nějakém čase opět vyrazil na cesty po krajích. Ve čtvrtek ukončil třídenní návštěvu Karlovarského kraje a během své cesty znovu dokázal, že i ve svém druhém volebním období bude jako prezident nadále provokovat různými výroky. Tímto svým chováním upoutal pozornost ředitele Divadla Na Jezerce Jana Hrušínského, který Zemanův karlovarský výlet zhodnotil několika větami. Podívejte se sami, co napsal.

Jan Hrušínský vyprovází Zemana na cestu do Číny: Snad nám zase přiveze nějaký ten Huawei, fujavei a churavei. Má nás fakt rád
Foto: Repro Youtube
Popisek: Herec a principál Divadla na Jezerce Jan Hrušínský

Hned při zahájení cesty po kraji při tradiční rozmluvě se zastupiteli Zeman obhajoval těžbu uhlí v regionu.

Není prý přesvědčen, že by zelená energie měla tak velkou budoucnost, jak se dnes říká. „Sousední Německo, které se příliš spoléhá na zelené zdroje, pak jednou bude muset dovážet energii od nás, na čemž bychom mohli vydělat,“ věří Zeman. „Jsem zvědav, jestli novináři nebo BIS odhalí, že se pravidelně setkávám i s představiteli těžebních společností v Karlovarském a Ústeckém kraji, pokládám to za povinnost prezidenta republiky setkat se s nimi, když o to požádají,“ prohlásil prezident. „Proto jsem říkal, že mě budou ekologové nenávidět, ale podporujme těžbu uhlí, není na tom nic špatného, podporujme i jadernou energii,“ žádal prezident. 

„Pan prezident nám z Karlových Varů vzkázal, že obnovitelné zdroje pro něj už nemají žádnou budoucnost. Tu vidí už jen v uhlí a zřejmě nám s ním ještě pěkně zatopí. Všichni mu kývali a byli nadšeni!“ poznamenal šéf divadla.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jindy zase Zeman obhajoval svého kancléře Vratislava Mynáře a černou stavbu rybníka, kterou má kancléř na triku. Zeman tuto černou stavbu označil za malichernost, čemuž se Hrušínský s údivem zasmál.

„Pak se pan mluvčí (Jiří Ovčáček) asi spletl, protože napsal, že pan prezident označil všechny černé stavby pana kancléře (vily, rybníky, zasněžování sjezdovek a podobně) za malichernost. To nemůže být pravda, protože jiní občané jsou za černé stavby stíhaní a musejí je ve finále bourat. Ty stavby, ne ty občany. Zákon je zákon a náš pan prezident je první, kdo zákony a pravidla vždycky dodržuje. Padni komu padni! Tak to vždycky říká,“ připomněl Hrušínský.

Pár slov věnoval také dezinformátorům. Hradní mluvčí už dokonce na Twitteru přiznal, že v České republice působí dezinformátoři, což šéf divadla ocenil.

Zeman během cesty po Karlovarském kraji také prozradil, že ho čeká další cesta do Číny. Hrušínský k tomu poznamenal, že snad žádný jiný státník nejezdí do Číny a do Ruska tak často jako Zeman. Popřál mu proto pevné zdraví, aby se z cesty na Dálný východ v pořádku vrátil.

„Jinak držíme panu prezidentovi palce, aby zvládnul ve zdraví cestu do Číny, protože už zase pojede. A to žádný prezident na světě pro svůj lid nedělá, aby jezdil každý rok jen a jen do Číny nebo do Ruska. To dělá jenom ten náš. Snad nám zase přiveze nějaký ten Huawei, fujavei a churavei. Má nás fakt rád. A nás, co ho taky máme rádi, jsou už miliony!“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

23:04 Trestní stíhání Jiřího Pehe? Orgány by měly konat, řekl prezident Zeman

Prezident Miloš Zeman se v pravidelném čtvrtečním pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov věnoval…