Jan Rejžek: Zemane, ty prase. Teď jsi nasral všechny. Sejmou tě!

24.10.2016 9:12

Kauza neudělení státního vyznamenání strýci lidoveckého ministra kultury Daniela Hermana a přeživšímu holocaust Jiřímu Bradymu neutichá. Na sociálních sítích se k ní i zkraje nového týdne množí komentáře, které nijak nešetří prezidenta Zemana ani jeho mluvčího Jiřího Ovčáčka.

Jan Rejžek: Zemane, ty prase. Teď jsi nasral všechny. Sejmou tě!
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
reklama

Aktivní je ve svých komentářích filmový a hudební kritik Jan Rejžek. „Naivně doufám, že poslední neskutečná aféra kolem pana Bradyho tomu proruskému a pročínskému paralytikovi na Hradě zlomí vaz a bude odvolán Sněmovnou pro totální ztrátu svéprávnosti,“ zveřejnil Rejžek včera v brzkých ranních hodinách na svém facebookovém profilu.

V diskuzi pod příspěvkem kritik označil prezidenta Zemana za prase, které se svým jednáním dopouští vlastizrady. „Doufám, neboť posledním svinstvem nasral obě komory, tzv. napříč spektrem. Nechť se činí a sejmou ho!“ vyzval Rejžek zákonodárce k činu.

O několik hodin později vyvěsil Rejžek vzkaz pro předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska. „Vážený pane předsedo TOP 09 Miroslave Kalousku, pakliže se zúčastníte parodie na udílení státních vyznamenání 28. října na Hradě, Vaše strana ztrácí jednoho voliče,“ dal kritik jasně najevo svůj názor na nejnovější dění kolem prezidenta Zemana.

Zatím poslední Rejžkův příspěvek ke státním vyznamenáním se týkal toho, že metál od Zemana dostane zpěvák Daniel Hůlka. „Co by kdo chtěl víc? Nad Hradem vlaje standarta Radši Hůlka než Brady. Z těch zrůd se nelze ani vyzvracet,“ bylo kritikovi blivno.

Anketa

Uškodí současný rozruch kolem státních vyznamenání prezidentu Zemanovi?

7%
93%
hlasovalo: 12546 lidí

K neudělení státního vyznamenání Jiřímu Bradymu se na sociálních sítích vyjádřili i další veřejně činné osoby. „Řekl Neřád, Přijď si pro řád, Při předání ohni záda, Cena za řád od Neřáda,“ zaveršoval si novinář a vydavatel Michal Klíma.

Šéfredaktor Respektu Erik Tabery zase konstatoval, že „po aktuálním jednání prezidentské kanceláře si neumí představit, že někdo 28. 10. vyrazí na Hrad. To už je věc cti,“ míní novinář.

Zcela opačný názor zastává analytik think-tanku Jakub Janda. „Nemusíme se bát, že by na Hradě bylo 28. října prázdno. Kdyby bylo potřeba, prezident Zeman může pozvat své nadřízené. Ruská ambasáda tu má asi 140 diplomatů a zpravodajců. To sál zaplní. Případně Peking umí přivézt pár stovek centrálně řízených turistů, jak jsme viděli,“ předestřel Janda možný scénář pátečního dění na Hradě.

„Premiér vyzval prezidenta, aby se choval jako státník. To je jako chtít po láhvi Vincentky, aby se chovala jako šampaňské Bollinger,“ podotkl spisovatel Jiří Padevět.

Ředitel občanského sdružení Post Bellum Mikuláš Kroupa, který vítal dalajlámu na Hradčanském náměstí, navrhuje radikální řešení. „Co by člověk měl správně udělat, kdyby ho prezident této země sprostě vydíral? Asi bych to řešil fyzicky a soukromě,“ vyvěsil Kroupa na svém facebookovém profilu.

Našli se však i tací, kteří na aktuálním dění přece jenom našli nějaké pozitivum. „Přátelé, místo vztekání byste se měli radovat. Jen on může zabránit svému znovuzvolení – a zjevně na tom pilně pracuje. Díky, pane prezidente!“ jásá novinář Petr Kamberský.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

20:13 Noví komunisté, ti zelení. Nikdo si je tak ale netroufá nazvat. Takže to Karolína Stonjeková napravila a naložila jim za vše

Komentátorka Karolina Stonjeková varuje před vlnou „nových mladých komunistů“. Avšak nemyslí jimi čl…