Jan Rejžek má své dny: Hned čtyři slavné muže označil za fízly a estébáky. Jeden je čerstvě mrtvý

19.01.2016 16:12

Hned do čtyř slavných osobností se v posledních dnech pěkně zostra pustil na svém twitterovém účtu známý kritik uměleckých i společenských poměrů Jan Rejžek.

Jan Rejžek má své dny: Hned čtyři slavné muže označil za fízly a estébáky. Jeden je čerstvě mrtvý
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek

„Tak co nového k uprchlíkům nám v médiích brzy sdělí agent StB Miloslav Kuraš, totiž pardon, uznávaný intelektuál Benjamin Kuras?“ ptá se Rejžek na Twitteru. Kuras je ve Velké Británii žijící spisovatel, dramatik, překladatel a publicista. Je výrazným kritikem Evropské unie, multikulturalismu, islamismu a socialismu. Na příkladě Velké Británie ukazuje českým čtenářům, kam až tyto jevy mohou dospět.

Fízlové si oči nevyklovou

Rejžek nenechal nit suchou ani na výtvarníkovi a grafikovi Josku Skalníkovi. „Při včerejší vernisáži výstavy o Jazzové sekci dokázal ubohý Joska Skalník vystoupením ohledně Karla Srpa, že fízlové si oči nevyklovou,“ napsal Rejžek čtrnáctého ledna. Karel Srp je hudební publicista a dlouholetý předseda Jazzové sekce. 28. října 2013 ho prezident Miloš Zeman vyznamenal medailí Za zásluhy.

Polák a legenda? Komouš, estébák a mečiarovec to byl

Rejžek se nezdráhal zkritizovat i právě zemřelou legendu rozhlasových sportovních přenosů Karla Poláka. „Karol Polák? Předlistopadový komouš, estébák, pak mečiarovec. Ano, legenda,“ napsal Rejžek ironicky 17. ledna, tedy v den Polákova úmrtí.

Polák zřejmě naposledy přes smrtí veřejně promluvil v diskusní relaci Extra téma. Polák se v ní svěřil se svým názorem, že socialismus byl lepší než kapitalismus. „Byl zaměřený na lidi,“ uvedl. „Lidé nadávali, že se nemohlo cestovat, že nebyly třeba banány. Ale já nejsem opice, nepotřebuji banány, stačí jablko,“ řekl Polák. „Existovali za socialismu bezdomovci? Každý měl zaměstnání. Vysokoškolák po skončení studií dostal dvě umístěnky.“

Listopad 1989 byl podle Poláka řízen „Velkým bratrem, zpoza moře.“. Havel a spol. byli podle něj odchovanci USA. „Myslíte si, že ti lidé, kteří to dělali, to dělali zadarmo?“ zeptal se Polák.

Internet zahubí lidstvo

A vyjádřil se i k současnému stavu světa. „Svět se ubírá do záhuby. Dokonce bych řekl něco, co se mnoha lidem nebude líbit. Neměl se vynalézt internet. Internet zahubí lidstvo. Podívejte se, dočtete se, že nějakým hackerům se podařilo dostat k tajným kódům FBI. Jakou máme jistotu, že se takový hacker nedostane k ovládání atomové bomby,“ varoval Polák.

Migrační krizi mají podle něj na svědomí USA. „A nyní tu sypou svinstvo. Z Rusů udělali nepřátele. Rusko tedy začalo bombardovat Islámský stát v Sýrii a my nyní čteme, kolik žen a dětí zabilo. Američané děti ani ženy nezabíjejí, ti si vybírají,“ jízlivě komentuje Polák. „Vůbec nevadí, že kolikrát vybombardují nemocnici i s pacienty,“ dodal s tím, že cílem Američanů je vybudovat impérium.

Celý text je ZDE

Podle něj je z fotbalu stále větší byznys stejně jako z dalších sportů. „To se mi na tom nelíbí. Jde hlavně o peníze. Všimli jste si reakcí po vstřeleném gólu? To není upřímná oslava. Každý vymýšlí sebevětší blbost, aby oslavil gól,“ řekl. „Tato generace je generace skloněných hlav, kteří jen čumí do mobilů. Dříve se dělal do sportovních tříd výběr, nyní se koná nábor,“ řekl k současnému stavu sportuchtivých lidí Polák.

Vyjádřil se i k tomu, že se loni na podzim potřetí oženil. „Cítím se jako ženatý muž. Není problém se oženit, ale být ženatý. Já bych se možná neženil, ale musel jsem,“ řekl mimo jiné ve zmíněném rozhovoru Polák. Když zemřel, bylo mu jednaosmdesát let.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udáváte v Bruselu! Doprošujete se tam u vrchnosti! Chrstl Andrej Babiš na své kritiky. A řekl, kolik berou

19:01 Udáváte v Bruselu! Doprošujete se tam u vrchnosti! Chrstl Andrej Babiš na své kritiky. A řekl, kolik berou

Většina občanů České republiky týden před Štědrým dnem peče cukroví, nakupuje a balí vánoční dárky a…