Jan Rejžek napsal o Martinu Konvičkovi. Co dodat

20. 8. 2015 8:17

K petici akademiků poukazujících na šířící se xenofobní nálady v české společnosti v souvislosti s migrační vlnou se vyjádřil i hudební a filmový kritik Jan Rejžek, který výzvu podpořil svým podpisem. A vzal to vskutku od podlahy. Sepsul českou společnost, hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka i lídra protiislámské iniciativy Martina Konvičku.

Jan Rejžek napsal o Martinu Konvičkovi. Co dodat
Foto: Martin Kovář
Popisek: Jan Rejžek
reklama

Rejžek ve své pravidelné rubrice na stránkách Lidových novin poukazuje na to, že pod Hradem bylo počátkem týdne zase veselo. „Údajná dvoutisícovka tzv. vědců a vědkyň, akademiků a akademiček a kdovíco zkoumajících výzkumných pracovníků, prostě lůza, opentlená podezřelými tituly jako prof. a doc. a PhDr. a Csc., která nikdy nevzala do ruky lopatu a samozřejmě vystudovala za dělnické peníze, nenechala pana prezidenta Miloše Zemana pracovat a hlasitě řádila,“ uvádí Rejžek čtenáře do dění.

Filmový a hudební kritik pokračuje v ironickém duchu, když píše, že tito samozvanci si půjčili od chlapů v tunelu Blanka zahálející bagry a začali drze prohlubovat příkop mezi zpupnými elitami a slušnou českou společností, která už tolik nekrade na nákupech v zahraničí, naopak se denně vzdělává Bleskem a chodí do kina na Babovřesky. Rejžek tímto naráží na výrok hradního mluvčího Jiřího Ovčáčka, který počin akademiků odsoudil s tím, že hloubí příkop mezi takzvanými elitami a českou společností.

Prezidentova mluvčího pak publicista vykreslil v nepěkných barvách. „Na jejich nestoudný hluk okamžitě zareagoval prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, dle anket nejoblíbenější Čech po Láďovi Hruškovi. V této souvislosti nehraje žádnou roli, že základní školu úspěšně dokončil dálkovým studiem až těsně před dovršením třicátin,“ uvádí Rejžek, podle něhož Ováček jako bývalý redaktor Haló novin skvěle navázal na projev své nevlastní ideologické matky Jiřiny Švorcové, která v Národním divadle při Antichartě plamenně hovořila o odpadlých zrádcích vnášejících svár mezi národy.

Konvičko, zavírej vrátka

Rejžek se přiznává k tomu, že petici také podepsal – kvůli sdílené úzkosti ze vzplanuvší hysterie xenofobních extremistů, kteří zastrašují veřejnost a rozněcují etnickou nenávist. Při té příležitosti ho prý také napadlo, že by mohl v předvečer výročí dle jeho názoru potupné okupace aktualizovat nejslavnější píseň Karla Kryla – Bratříčku, zavírej vrátka – a věnovat ji úplně jinému badateli – Martinu Konvičkovi. Publicista v písni hovoří o tom, že se lídr protiislámské iniciativy vydal po „fašounské“ cestě a poukazuje na to, že se „náckům“ zachtělo muslimů, aby konstatoval, že zavřít vrátka by neměl Konvička před muslimy, nýbrž sám před sebou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

22:17 „Krvavá Madlenko, ty jsi jen prachsprostá zlodějka!“ „Český národ nikdy Kosovo neuzná“. Připomínka „dne uloupení“ byla ještě bouřlivější, než jindy

REPORTÁŽ „Prachsprostá zlodějko Albrightová, všechno to vrátíš!“ I to znělo v pondělí večer Václavsk…