Jan Zahradil četl a nevěřil svým očím. Přijetím uprchlíků bychom se prý měli vyvinit z vyhnání Němců

15. 5. 2015 9:57

Do diskuse o zamýšlených kvótách Evropské komise pro přerozdělování uprchlíků mířících do zemí EU přispěl i europoslanec za ODS Jan Zahradil. Na svém facebookovém profilu poukázal na to, že někteří zastánci této formy řešení migrace argumentují kolektivní vinou Čechů za odsun sudetských Němců, kterou tímto údajně můžeme odčinit. Zahradil však takovou argumentaci považuje za nesmysl.

Jan Zahradil četl a nevěřil svým očím. Přijetím uprchlíků bychom se prý měli vyvinit z vyhnání Němců
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát do EP Jan Zahradil
reklama

„Nesměli bychom totiž být v Čechách, aby dříve či později nějaká moudrá intelektuálská hlavička nezapojila do argumentace o jakémkoliv problému odsun (v novodobé politicky korektní terminologii ‚vyhnání‘) sudetských Němců,“ zveřejnil Zahradil na svém facebookovém profilu s tím, že mu tohle opravdu nepřijde vtipné.

Europoslanec si totiž povšiml, že na facebookové stránce filmu Alois Nebel, který pojednává o výpravčím z Jesenicka, jehož čas od času přepadá podivná mlha, v níž se mu zjevují výjevy z temné minulosti Čechů, Poláků a Němců na Jesenicku: osidlování pohraničí, obsazení Sudet, transporty Židů, divoký odsun nebo události 50. let, pobyt vojsk Varšavské smlouvy i raný kapitalismus, se objevil příspěvek, který dává do souvislosti odsun sudetských Němců po druhé světové válce a problematiku uprchlíků.

„Přijmout 525 uprchlíků? Po válce jsme vyhnali skoro tři miliony našich Němců, takže postarat se nyní o pár lidí, co nic nemají a utíkají před válkou, bychom snad mohli zvládnout. V naší nádražce jsou vítáni,“ stojí na facebookové stránce filmu.

Tato idea se Zahradilovi nepozdává. „Češi, slyšíte? Jste všichni obtěžkáni kolektivní vinou (kterou jinak ‚pražská kavárna‘ zásadně odmítá, ale odsun je výjimka) až do pátého kolene, takže koukejte ji pořádně po evropsku odčiňovat! A kdo se necítí být vinen, tak je buran, maloměšťák, čecháček, xenofob a antievropan,“ myslí si Zahradil.

Ing. Jan Zahradil

  • ODS
  • Řekněme NE evropské federaci!
  • europoslanec

Co je přesně zveřejněno na Facebooku:

Tohle fakt už není ani lol. Nesměli bychom totiž být v Čechách, aby dříve či později nějaká moudrá intelektuálská hlavička nezapojila do argumentace o jakémkoliv problému odsun (v novodobé politicky korektní terminologii "vyhnání") sudetských Němců. Takže ke kvótám nám sděluje Alois Nebel Film (kdopak to asi je ?) : "Po válce jsme vyhnali skoro tři miliony našich Němců, takže postarat se nyní o pár lidí, co nic nemají a utíkají před válkou, bychom snad mohli zvládnout." Češi, slyšíte ? Jste všichni obtěžkáni kolektivní vinou (kterou jinak "pražská kavárna" zásadně odmítá, ale odsun je výjimka) až do pátého kolene, takže koukejte pořádně po evropsku odčiňovat ! A kdo se necití být vinen, tak je buran, maloměšt´ák, čecháček, xenofob a antievropan.

Bílý Potok: Přijmout 525 uprchlíků? Po válce jsme vyhnali skoro tři miliony našich Němců, takže postarat se nyní o pár lidí, co nic nemají a utíkají před válkou, bychom snad mohli zvládnout. V naší nádražce jsou vítáni.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: luš
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

16:18 „U některých hostů má člověk pocit, že je tam mají přišroubované k židli a jen je vozí před kameru.“ Vážný střet názorů Jakla a Jelínka nad objektivností ČT

Nadržuje Česká televize některým politickým stranám? Ovlivňují ji politici? Má vyvážené zpravodajstv…