Jana Černochová, která se učí střílet, zuří. Jde o směrnici z Bruselu a zbraně

18. 12. 2015 19:12

Poslankyně ODS Jana Černochová se na svém blogu na serveru iDnes.cz zamyslela nad bojem o zbraně. Konkrétně se věnovala návrhu novely směrnice Evropské komise o kontrole a nabývání a držení zbraní.

Jana Černochová, která se učí střílet, zuří. Jde o směrnici z Bruselu a zbraně
Foto: Archiv J. Černochové
Popisek: Jana Černochová

„Podle tvrzení komise jde o reakci na hrozbu terorismu, především po dvou útocích v Paříži v průběhu letošního roku. Fakticky novela s bojem proti terorismu pomůže pramálo, spíše nesmyslně omezí nakládání se zbraněmi a jejich kopiemi v zemích, kde je legislativa dostatečná či je na základě zkušeností zpřísňována, jako je tomu například u nás,“ uvádí však kriticky Černochová.

Podle ní si navíc komise ani nedala práci, aby se poradila s opravdovými odborníky, kteří by byli znalí věci a pohlíželi by na celý problém nelegálního nakládání se zbraněmi realisticky. Zároveň jí přijde doslova skandální, že po tak dlouhé přípravě, jež byla novele věnována, je navrhovaná směrnice tolik špatná. „A nelegální trh, na který se měla primárně zaměřit, prakticky neohrožuje,“ dodala.

Její nesouhlas je vyjadřován především s tím, aby byli občané EU bezdůvodně kráceni na svých právech. „Teroristé vesměs legálně držené zbraně nepoužívají, respektive ani nežádají o vydání zbrojního průkazu. K čemu by jim to také bylo. Pokud chtějí zbraň, shánějí ji nelegální cestou. Legálně mají zbraně ve svém vlastnictví lidé, kteří musejí projít celou škálou procesů a postupů, aby mohli zbraň nakonec získat,“ uvedla. Podle ní by se Evropská komise měla věnovat především tomu, aby zavedla funkční opatření, mezi něž například patří i vykupování zbraní v místech, odkud nelegální zbraně do Unie proudí. 

  • Původní text ZDE

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

13:10 Objevili jsme další peníze Bartoškovi: Na festival do Varů míří miliony z kraje. Asi za to bude stánek v luxusním hotelu

ParlamentníListy.cz se zřejmě jako jediné médium snaží pečlivě mapovat finanční prostředky, které ka…