Jandák: ČSSD nedává lidem nic. Tady je binec, tady se lumpačí. Babiše jako premiéra bych unesl

13.07.2017 13:25

Bývalý ministr kultury a poslanec za sociální demokracii Vítězslav Jandák se v rozhovoru s Lubošem Xaverem Veselým pro XTV vyjádřil mimo jiné k současné politické scéně. Hovořilo se tak nejen o situaci v ČSSD, ale i v hnutí ANO, na přetřes přišel i prezident Miloš Zeman.

Jandák: ČSSD nedává lidem nic. Tady je binec, tady se lumpačí. Babiše jako premiéra bych unesl
Foto: Repro - Česká média
Popisek: Vítězslav Jandák při rozhovoru

V současné době má Jandák pozastavené členství v ČSSD, a to kvůli svému angažmá v Radě Českého rozhlasu. Potápějící se loď však dle svých slov neopouští. „Říkal jsem, že nebudu v politice déle než 12 let. Splnil jsem tak slovo,“ zmínil Jandák. „V politice nikdy nevíte, kdy se vrátíte, nebo zda budete úplně zapomenut,“ nevyloučil však případný návrat do politiky. 

„Jednou jste dole, jednou jste nahoře. Tak je to v životě, tak je to se stranami. Je to normální. Tato parta to asi nedělala nejlépe, ale vidíme v celé západní Evropě, že levice de facto prohrává,“ řekl k současnému propadu preferencí sociální demokracie Jandák. „My lidem nedáváme nic. Lidé nechtějí jenom prachy. Chybí téma,“ podotkl Jandák. 

„Šéf hnutí ANO Andrej Babiš má úspěch proto, že mluví normálně. Něco v životě dokázal. A navíc lidem říká, že odstraní nešvary, které zavedly ty strany minulé. Ty nešvary jsou tak velké, že to lidi štve,“ řekl jasně Jandák a zkritizoval i ostatní politické strany. 

„Babiš je politikou nedotčenej a říká, co ho rozčiluje. Tady je binec, tady se lumpačí. To je ta jednoduchost a sdělnost. To se lidem líbí," řekl ještě k Babišovi. Dle svých slov si s ním rozumí i v tom, jak se dělá nepolitická politika. „Unesl bych, samozřejmě, Babiše jako premiéra. Ale unesl bych kohokoliv, protože jsem demokrat,“ dodal pak k otázce Xavera Veselého, zda by unesl Babiše po volbách jako předsedu vlády.

Celé video najdete ZDE.

Závěrem se pak Jandák vyjádřil k prezidentovi Miloši Zemanovi, jehož je absolutním přívržencem. „Budu ho podporovat. Myslím, že bude opět zvolen prezidentem,“ řekl jasně Jandák a odmítl, že by on sám chtěl kandidovat na post hlavy státu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

7:55 Hajzle, lžeš. K vyhazovu Klause ml. padla silná svědectví

Názor na vyloučení poslance Václava Klause mladšího z ODS není v ODS jednoznačný. Za neloajálního ho…