Jandák se rozpovídal: Nevylučuji kandidaturu na prezidenta

6. 5. 2011 13:05

Pokud by parlamentem a Senátem prošla přímá volba prezidenta republiky, pak by se v této volbě dozajista například s Milošem Zemanem rád utkal o prezidenstký post i poslanec z ČSSD a herec Vítězslav Jandák. S těmito choutkami se Jandák svěřil agentuře Mediafax.

Jandák se rozpovídal: Nevylučuji kandidaturu na prezidenta
Vítězslav Jandák, který je poslancem za Jihočeský kraj, před časem prohlašoval, že nevylučuje možnost kandidatury na prezidenta. Nyní pro Mediafax k tomu řekl víc.  

„V této zemi se nedá o něčem uvažovat takto dopředu, v této zemi se musí okamžitě reagovat. Pokud by tedy nastala chvíle, že by mi tato možnost byla nabídnuta, přemýšlel bych o tom," uvedl Jandák.

Přiznal, že při minulé prezidentské volbě byl zástupci tří stran osloven s touto možností, ale tehdy odmítl.

„Konkrétnější být nemohu a nechci, ale skutečně tuto nabídku jsem dostal a myslím si, že nebyla nikterak nereálná," podotkl Jandák, který kdysi zastával i post ministra kultury.

„Každý voják má v torničce maršálskou hůl. A kdyby někdo v politice řekl - já nechci být prezidentem, já nechci být premiérem, já nechci být ministrem, tak kecá, protože jinak by do té politiky nelezl, kdyby nechtěl dosáhnout určité mety, " dodal pak Jandák k ambicím stát se prezidentem.

SLEDUJEME téma Přímá volba prezidenta

Kromě expremiéra Miloše Zemana (SPO-Z) možnou kandidaturu na post po Václavu Klausovi již dříve vyslovil i například expremiér Jan Fischer, jenž je nyní viceprezidentem Evropské banky pro obnovu a rozvoj. Jako prvnímu médiu to potvrdil právě ParlamentnímListům.cz. "Ano, uvažoval bych o tom," řekl nám.

Čtěte také:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: olb

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

8:09 Z toho se nevykecáte. Krysy vylézaly z kanálů a zabíjely s podporou USA. Tereza Spencerová doplňuje zprávy ze Sýrie a přirovnává Junckera k Brežněvovi... Protože zase navrhoval

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ Turci, naši spojenci z NATO, obsazují severozápadní cíp Sýrie a nejs…