Jarda Jágr je prašivý? Huboval Babiš Bakalova novináře. A bylo toho víc

01.05.2019 9:22

Velmi podrážděně reagoval premiér Andrej Babiš (ANO) na včerejší tiskové konferenci při uvedení Marie Benešové do čela resortu spravedlnosti na dotaz novináře Radka Bartoníčka ze serveru Aktuálně.cz. Ten poukazoval na to, že došlo k výměně na resortu, který v očích veřejnosti fungoval. Podotkl také, že tak není se čemu divit, když veřejnost protestuje.

Jarda Jágr je prašivý? Huboval Babiš Bakalova novináře. A bylo toho víc
Foto: Repro ČT24
Popisek: Andrej Babiš v Událostech komentářích
reklama

„Tu atmosféru vytváříte. Když jsme u toho. Například i vaše vydavatelství, které tady dělá nějakou atmosféru. Potom, co přišla paní Malá a já jsem vyšel před budovu hnutí ANO na Chodově a řekl jsem, že paní Malá dala demisi a že chci být pověřen a budu někoho hledat, tak hned všichni jste začali řvát, že mám střet zájmů. Tak jsem to o půlnoci nabídl paní Schillerové, aby to převzala. A paní Schillerová přišla o půl sedmé ráno s tím, že navrhuje pana Kněžínka. Ten to vzal dočasně. Tak jsme byli domluveni,“ poznamenal Babiš. 

Anketa

Podporujete vládu Andreje Babiše? (Hlasování od 1.5.2019)

78%
hlasovalo: 21555 lidí

„Ty vaše nesmyslné záležitosti, už si najděte něco jiného než Čapí hnízdo. Stále jenom lži. Kdybych já chtěl odvolat nejvyššího státního zástupce jako ministr spravedlnosti Němec odvolal paní ministryni Benešovou kvůli kauze katarský princ… Tak o čem vy stále mluvíte? Vy tady vytváříte tu atmosféru. Ty nesmysly. Všichni, co se ochomýtnou kolem prezidenta Zemana, teď Jarda Jágr je na řadě, tak všichni jsou prašiví? Vy to tady děláte. Takže já se tomu nedivím, protože samozřejmě máme svobodu a demokracii, tak ať lidé protestují,“ rozčílil se Babiš a dodal, že kdyby chtěl nejvyššího státního zástupce odvolat, udělal by to za menšinové vlády hnutí ANO. 

„Tahle dáma bojovala proti korupci, za to byla odvolána z vlády, mimochodem vlády tehdy, proti jejímu odvolání hlasoval pan Bublan, paní Emmerová... A byla odvolána, protože Paroubek řekl, že chce mít klid v justici,“ podotkl k Marii Benešové Babiš. 

„Vy tady vytváříte tu atmosféru stále. Čapí hnízdo, neuvěřitelné! Tady se rozkradly miliardy, vytunelovaly banky, firmy!“ rozčílil se dále Babiš. „Kdo vystupuje na těch demonstracích? Pan premiér Sobotka. Ten nás zadlužil,“ podotkl Babiš a zopakoval, že k ohrožení justice nedochází. „Není pravda, že by paní Benešovou doporučil pan prezident, dozvěděl se to ode mě. Bylo by korektní, kdybyste paní ministryni nechali pracovat. Ta deklarovala, že žádné změny se nechystají,“ uzavřel Babiš.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

7:41 Repete spacákové revoluce po dvaceti letech. Míří na likvidaci Babiše. Kuriozní funkcionář z TOP 09. Petr Žantovský odkryl důkazy o plánované akci

TÝDEN V MÉDIÍCH Aktivitou ve spřátelených médiích hýří v posledních dnech generální ředitel České te…