Jarek Nohavica: Žijeme na bezpečném ostrově klidu, míru a úsměvů. Paříž, ta je úplně jiná

27.11.2017 6:37

Písničkář Jarek Nohavica obdržel letos u příležitosti 28. října státní vyznamenání z rukou prezidenta republiky. Jak se při přebírání cítil a nejen o tom pohovořil v deníku Právo.

Jarek Nohavica: Žijeme na bezpečném ostrově klidu, míru a úsměvů. Paříž, ta je úplně jiná
Foto: Praha 10
Popisek: První hříbata divokých koní pokřtil písničkář Jaromír Nohavica, středočeský hejtman a starosta Milovic
reklama

V rozhovoru Nohavica pohovořil také o písni Nájezdníci, jež je podle něj o vlnách, které se přelévají světem. "Zahlédl jsem před pěti lety za obzorem vlnu a vyjádřil jsem pocit, že nic není navždy, nic není jisté. Války začínají i v pondělí odpoledne a my nikdy nevíme, které pondělí to bude. A netýká se to jen válek, hovořím o všem. Věci se hýbají, věci se dějí, a co je dnes, není nastálo. Vždycky bylo a je třeba být aktivní, abychom si své hodnoty ubránili," řekl Nohavica. 

Následně vzpomněl, jak v devadesátých letech navštívil Paříž. "Bylo to nádherné město, celé jsme si ho prošli. Po nějakých patnácti letech jsme se tam vrátili, ale potkali jsme úplně jiné město, úplně jiný svět. Opět se ukázalo, že nic není napořád. I když bych chtěl," sdělil. 

Z vyznamenání, které získal z rukou prezidenta republiky, má podle svých slov velkou radost. "Při té příležitosti jsem byl poprvé uvnitř Pražského hradu. Mohl jsem si ho projít, je opravdu krásný. Všichni vyznamenaní se potkali už odpoledne, což mi přineslo řadu nesmírně krásných setkání, třeba s Karlem Lopraisem, Martinou Sáblíkovou nebo s Jurajem Kukurou, kterého jsem dlouho neviděl. Samotný ceremoniál pak byl opravdu milý a klidný," sdělil s tím, že vyznamenání přijal s úctou a je rád, že je to potkalo. 

Když vyznamenání přijal, odešel do ulic Prahy, kde si podle svých slov uvědomil, že Praha i celá naše země jsou krásným, bezpečným a klidným ostrovem uprostřed rozkolísané Evropy. "Žijeme na bezpečném ostrově klidu, míru, úsměvů a setkávání. Přeju si, aby to tak zůstalo," zakončil Nohavica.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

16:57 Michaela Bakala: Na příjmení jsem hrdá. OKD je uzavřená kapitola. Těším se na českou Čaputovou

Manažerka, filantropka a manželka známého miliardáře Zdeňka Bakaly Michaela Bakala byla hostem České…