Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...

17.12.2017 6:24

V závěru roku lidé často bilancují a rozmýšlejí, co nás čeká v roce příštím. Někdejší diplomat v Rusku a na Ukrajině Jaroslav Bašta se v komentáři pro server První zprávy.cz pokusil o totéž. Jeho úvahy jsou poměrně pochmurné. Podívejte se sami.

Jaroslav Bašta před Vánoci varuje: Bude hůř. Když jsme inkvizitorské neziskovky nezastavili doteď, začnou se roztahovat ještě více. Bude ještě více nepřátel, dezinformátorů, agentů Kremlu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Bývaly doby, vracel se do minulosti Bašta, kdy bylo relativně snadné zbavit se nepohodlných lidí. Církev o nich řekla, že slouží ďáblu, postavila je na hranici a „nepřítel byl zlikvidován“. Mnohé ženy se hájily, že čarodějnicemi nejsou, ale nebylo jim to nic platné.

V moderní době ďábel zmizel ze scény. Nahradil ho boj proti imperialismu, kapitalismu a tak podobně. Když chtěli někoho odstranit komunisté, označili ho za agenta Vatikánu, Washingtonu, agenta CIA a bylo. Takový člověk zanedlouho ucítil kolem krku smyčku a zemřel. Pokud se takový člověk hájil, že není agentem Washingtonu, nebylo mu to nic platné. Soudci často tvrdili, že zapírání jen potvrzuje černé svědomí údajného viníka.

Po roce 1989 se scéna znovu změnila. „Inkviziční procesy“ s nepřáteli socialismu najednou zmizely ze scény stejně jako kdysi ďábel. Jenže netrvalo dlouho a máme tu nového nepřítele. Tentokrát se ďábel jmenuje Rusko nebo Kreml.

„Aniž jsem si všiml, jak k tomu došlo, náhle jsem se ocitl ve světě, kde o výsledcích voleb i v té nejmocnější zemi světa nerozhodují voliči, ale ruští hackeři a trollové šířící dezinformace tak rafinovaně, že jim to nejde dokázat. Nesvéprávní lidé podvědomě naslouchají našeptávání ďábla, který nesídlí v pekle, ale Kremlu, a klidně zvolili jeho chráněnce jménem Donald Trump místo andělské Hillary. Nejen v USA, nýbrž také u nás vyrašily jako houby po dešti dezinformační prokremelské weby, které matou hlavu našim občanům a nutí je pochybovat o Evropské unii, liberální demokracii, našich spojeneckých vazbách a vůbec o euroatlantických hodnotách,“ napsal Bašta.

Celý komentář naleznete zde.

„Jak toho ti agenti ruského imperialismu dosahují, nám zatím nikdo neřekl. Zato nám dnes a denně vysvětlují, co nemáme číst a sledovat, co si nemáme myslet. Několik nestátních neziskových organizací si udělalo docela výnosný kšeft z toho, že své jinak smýšlející spoluobčany bez důkazů označuje za lháře a agenty nepřátelské moci. Nikdo se nad tím nepozastavil, takže nepochybně bude ještě hůř,“ pokračoval varovně.

A ačkoli ďábel jménem Kreml stále zůstává na scéně a zatím nikam nezmizel, podle Bašty už růžky vystrkuje ďábel nový. Podle bývalého velvyslance v Rusku a na Ukrajině ho známe pod jménem „kampaň Me Too“, ve které ženy promlouvají o tom, jak byly v minulosti obtěžovány muži. A muž, který je takto obviněn, byť se svého provinění měl dopustit třeba před desítkami let, je prý automaticky považován za vinného. Fakt, že ještě nikdo nebyl popraven, Baštu neuklidňuje.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

12:31 Nebude na jídlo. A pak už se nebude zvonit klíči... Petr Robejšek vydal drsné varování politikům

Politolog Petr Robejšek se v komentáři pro deník MF Dnes zamyslel nad tím, proč zemřela levicová pol…