Jaroslav Bašta propojuje vraždu Jána Kuciaka s hrozící islamizací Evropy

11.03.2018 9:06

Někdejší český velvyslanec v Rusku a na Ukrajině má pocit, že na Slovensku to teď „páchne ukrajinským Majdanem“. Slovenský případ prý navíc může být použit k diskreditaci nových politických sil v Itálii, které se pravděpodobně pokusí vzepřít se afrikanizaci a islamizaci EU. Těmito slovy Bašta popisuje migrační krizi.

Jaroslav Bašta propojuje vraždu Jána Kuciaka s hrozící islamizací Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Bašta

Jaroslav Bašta v komentáři pro server První zprávy.cz uvažuje o tom, zda slovenského novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenku  zavraždil profesionál, nebo amatér, který možná potřeboval nějaký pomocný scénář z detektivky. Je toho názoru, že ani druhou možnost nelze vyloučit.

Mnohem více času však autor věnuje tomu, co se na Slovensku děje po vraždě dvou mladých lidí. Zdá se mu, že demonstrace byly svolány nějak podezřele rychle.

„Vážné podezření však vyvolává následná mediální a politická reakce na tragédii, zejména pak rychlost, se kterou byly svolány demonstrace organizované nevládními organizacemi. Transparenty v angličtině až příliš evokují scénáře barevných revolucí, případně pokusů o ně. Snaha slovenského prezidenta Kisky o svržení vlády a vyvolání předčasných voleb poněkud páchne Majdanem. A ten, jak známo, vyžaduje „sakrální oběti“, když použiji ukrajinskou terminologii. Vidím ještě jeden zajímavý moment v načasování celé akce a zdůrazňování italské stopy v předvečer italských voleb, o jejichž výsledku si nikdo v Bruselu nedělal iluze,“ píše Bašta

„V procesu postupné afrikanizace a islamizace Evropské unie sehrávala Itálie nezastupitelnou roli motoru migrace, který svorně roztáčely nestátní neziskové organizace a organizovaný zločin. To po parlamentních volbách už nepadá v úvahu, protože Itálie se stala první unijní zemí, v níž protiimigrační a euroskeptické strany získaly nadpoloviční většinu hlasů. Proto přichází čas dehonestace a ostrakizace nových vládců Itálie. Co vymyslet lepšího než varování před mafií, jejím vlivem a vraždami novinářů?“ pokračuje.

Bašta také věří, že Slovensko je prý teď první na ráně a tamní prezident Andrej Kiska údajně usilovně pracuje na změně politických poměrů v neprospěch současného premiéra Roberta Fica, ale Slovenskem to neskončí. Na řadu prý přijde i Česko. U nás však budou „ostřelováni“ hned tři politici – Tomio Okamura, Andrej Babiš a Miloš Zeman. Právě oni varují před schválením změny azylové politiky EU, která je obsažena v tzv. Dublinu IV, a zastánci změny azylové politiky EU se budou chtít zbavit této trojice co nejdříve.

Bašta si také klade otázku, jak tomu čelit. Prý by nám mohly pomoct předčasné volby. Bašta zřejmě předpokládá, že Babiš a Okamura v předčasných volbách ještě posílí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

9:55 Pokud si sem pustíme Afričany, Araby a Afghánce... Foldyna vypustil balónek. A už to lítá

Předseda SPD Tomio Okamura na sociální sítí Facebook varuje slovy člena svého hnutí Jaroslava Foldyn…