Jaroslav Foldyna a Jiří Drahoš: Nový a vážný konflikt. Přímo v TV

14.05.2018 13:52

V pořadu 168 hodin se kromě konfliktu Jaroslava Foldyny s aktivistou Martinem Uhlířem na pondělním srazu Nočních vlků řešila i kauza Drahošovy vnučky. Jak se šíří fake news prostřednictvím českých politiků?

Jaroslav Foldyna a Jiří Drahoš: Nový a vážný konflikt. Přímo v TV
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaroslav Foldyna
reklama

Jaroslav Foldyna se pro pořad 168 hodin vyjadřoval k potyčce s Martinem Uhlířem. Na videozáznamu portálu iDnes.cz je mimo jiné patrné, že Foldyna skutečně během potyčky začal vstupovat do osobního prostoru aktivisty Uhlíře a tlačil na něj hlavou. „Nebouchli jsme do sebe hlavami, jen jsme do sebe ťukli, chtěl jsem mu dát jazyk, protože jsem si myslel, že je gay,“ podotkl exkluzivně pro ParlamentníListy.cz Jaroslav Foldyna. Později Foldyna projevil lítost nad tím, do jaké situace dostal svého předsedu Jana Hamáčka.

Během rozhovoru s redaktorkou Kristinou Cirokovou ale Foldyna vypustil jeden zajímavý výrok. „Ukázalo se, že ty nedávné studentské protesty vedla vnučka pana Drahoše, financovaná panem Bakalou,“ pronesl na kameru Foldyna. „Pro pana Foldynu a možná i pro ostatní: Nemám žádnou vnučku! Já to klidně zopakuji, nemám žádnou vnučku,“ reagoval pobaveně Jiří Drahoš, někdejší kandidát na prezidenta.

Fotogalerie: - Uhlíř proti knihám

Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...
Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...
Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...
Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...
Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...
Aktivista Martin Uhlíř musel být na veletrhu Svět ...

Anketa

Měla by ČR posílat víc vojáků na zahraniční mise?

8%
92%
hlasovalo: 17778 lidí

A kde tato fáma vznikla? Informace se začala šířit na sociální síti Twitter. Jako první ji sdílel twitterový účet Jiří Maxon. Majitel účtu o sobě prohlašuje, že je Rus a také „nejzlejší muž internetu“. Prezidentský kandidát Drahoš má ale ve skutečnosti jen dva vnuky.

Dívka na snímcích se proslavila svou účastí na březnových studentských protestech namířených vůči Miloši Zemanovi a Andreji Babišovi. „Ahoj, já jsem Viki, je mi 12 a chodím do ZŠ svaté Voršily,“ pronáší dívka před davem středoškolských a vysokoškolských studentů. „I když nemám možnost, kterou většina z vás máte, vhodit lístek do urny, můžu projevit svůj názor tady. Nesouhlasím s Babišem, ani nesouhlasím s prezidentem Zemanem, ani s Okamurou. Třeba i ti vaši rodiče, ani babičkové a dědečkové si neuvědomujou, který volili Babiše a Zemana, že za pár let tu budeme my. A že tímhle náš stát a nás, jejich děti a vnoučata, vrhnou do dalšího komunismu,“ řekla dále Viki. Video ZDE.

„Že bude takovéhle bláboly opakovat místopředseda tradiční politické strany, to je na pováženou. Asi by také měl absolvovat nějaký kurz o dezinformacích,“ posteskl si Drahoš. Nejde ale o jediné Foldynovo faux-pas. Na známém videu z posilovny, kde se vyjadřuje o potyčce s aktivistou Uhlířem, cituje domnělý výrok Winstona Churchilla o fašistech. Churchill ale taková slova nikdy neřekl.

Foldyna se za tvrzení o údajné Drahošově vnučce prezidentskému kandidátovi omluvil. Na svém Facebooku vysvětlil, že si neověřil informaci, která kolovala internetem.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

20:42 Kalousek ven, hurá? Kdepak. Vše prý bude jinak

Reakce na rozhodnutí Miroslava Kalouska (TOP 09) nekandidovat znovu v příštích volbách do Sněmovny n…