Jaroslav Kmenta si s kolegou Slonkové natočili rozhovor. A došlo na velké zpochybnění důvěryhodnosti české policie

05.04.2018 17:50 | Zprávy
autor: nab

Investigativní novinář Jaroslav Kmenta v posledních měsících musel opakovaně vypovídat ke kauzám, které se týkají premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Generální inspekce bezpečnostních sborů totiž uvedla, že prověřuje možné úniky informací ze spisů. Novinář ale hovoří o tom, že policie a úřady ohrožují kvůli premiérovi v demisi jeho práci. V pořadu Výzva na serveru seznamzprávy.cz jej proto vyzpovídal Jiří Kubík, který tvoří investigativní novinářské duo se Sabinou Slonkovou, po níž prý „jde“ policie také. „Nutí nás k nestandardním krokům, které jsem za svou novinářskou praxi nezažil,“ uvedl Kmenta.

Jaroslav Kmenta si s kolegou Slonkové natočili rozhovor. A došlo na velké zpochybnění důvěryhodnosti české policie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Hned v úvodu Jaroslav Kmenta potvrdil, že současná doba je jednou z nejhorších, které za celou svou téměř třicetiletou novinářskou kariéru zažil. „Zkoncentrovala se zde obrovská síla zejména v politice. Jsou tu dva dinosauři Zeman a Babiš a jeden tyranosaurus, tedy Okamura. V tenhle moment se tak násobí všechny útoky na novináře,“ uvedl s tím, že díky tomu se vytváří prostředí, kde roste nenávist vůči novinářům.

„Je vidět, že se ve společnosti snížila laťka morálky na minimum, chybí zde vyváženost. Je to hlavně proto, že do politiky vstoupil problematický Babiš a vrátil se tam pološílený Zeman,“ dodal Kubík, podle kterého drtivá většina lidí, kteří dnes volí, jsou v nějakém vakuu, kde nedokážou vyhodnotit, co je vlastně dobré a co špatné, co je lež a co pravda.

Nedávno novinář Kmenta napsal článek týkající se zastřeleného slovenského investigativního novináře Kuciaka, ve kterém tvrdí, že i u nás jde do tuhého. Má totiž za to, že podmínky pro to, co se stalo na Slovensku, se pomalu tvoří i v Česku. „Ta nálada se tu skutečně taková vytváří. Jestli se něco takového stane i u nás, budu říkat, že částečně budou mít krev na svých rukou politici za to, jakou ve společnosti vytvářejí atmosféru nenávisti,“ zdůraznil s tím, že chtějí mít ve společnosti lepší obrázek, než ve skutečnosti je, a první, kdo jim tak příchází pod ruce, jsou novináři, na kterých si vybíjejí zlost, a pak vše akorát graduje.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…