Jasný fašismus, říká o Ukrajině ruský ministr zahraničí Lavrov

7. 5. 2014 13:27

Ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov se ostře vymezil vůči ukrajinské vládě, když ji obvinil, že tají důkazy o rozsahu tragédie, která se odehrála 2. května v ukrajinské Oděse. Při ní v Domě odborů uhořely desítky lidí, přičemž radikálové z Pravého sektoru údajně zdravotníkům bránili v tom, aby mohli lidem v hořící budově pomoci.

Jasný fašismus, říká o Ukrajině ruský ministr zahraničí Lavrov
Foto: red
Popisek: Rusko
reklama

„Co se stalo v Oděse 2. května, je jasný projev fašismu. Nedovolíme, aby byly zameteny pod koberec klíčové skutečnosti, jak se o to snaží současná vládní koalice, ta usiluje o uzavření vyšetřování před veřejností,“ poznamenal na adresu ukrajinské vlády ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov u příležitosti oslav konce druhé světové války v Moskvě. Informace přinesla ruská agentura RIA Novosti.

Zdravotník, který byl první na místě u hořící budovy v Oděse, později prozradil, že útočníci se snažili zastavit záchranné týmy, které chtěly pomoci lidem z hořící budovy uprchnout před smrtícím požárem.

Lavrov zdůraznil, že v této kauze bude Rusko usilovat o nalezení pravdy s pomocí důkazů a výpovědí svědků. Aby byl znám rozsah tragédie, který podle ministra ukrajinské úřady tají.  

Střety v Oděse vypukly mezi proruskými a proukrajinskými občany v Oděse. Na straně Kyjeva podle agentury stáli i radikálové z Pravého sektoru, kteří proruské příznivce nahnali do Domu odborů a dům nechali hořet. Proukrajinští radikálové prý rozpoutali teror proti zastáncům federalizace a ústavních změn na Ukrajině.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

20:54 A tohle už nebude! To škrtněte. Významný muž o Česku po krizi: Aktivisté zapláčou

Člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Vadim Petrov vidí v koronavirové pandemii pro Česko př…