Je Hřib opice? Primátor terčem posměchu kvůli koronaviru

04.03.2020 11:20

Pět nebo šest případů koronaviru v Česku? Toť otázka? Primátor Prahy Zdeněk Hřib totiž předběhl všechny a oznámil případ koronaviru v Praze 6. Ten je však zatím nepotvrzený státní laboratoří. Píše o tom server Novinky.cz.

Je Hřib opice? Primátor terčem posměchu kvůli koronaviru
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pražský primátor Zdeněk Hřib
reklama

Primátor Zdeněk Hřib informoval o ženě, která je matkou žáka navštěvujícího základní školu v Praze 6. Ta by měla být podle něj nakažená koronavirem, jak však následně přiznal, jedná se o nepotvrzenou informaci. Hřib při svém informování předběhl hygieniky i ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), kteří dosud případy oznamovali. 

Primátor následně dodal, že rodina postiženého dítěte bude testována v národní referenční laboratoři. Již v této chvíli jsou však vyrozuměni rodiče dětí ze tříd, které navštěvovali potomci postiženého rodiče. Mají si své děti ze školy vyzvednout. 

V Česku je zatím oficiálně pět potvrzených případů. Jde o dvě zahraniční turistky, jednoho pedagoga z České zemědělské univerzity a dva lidi z Děčínska, kteří byli v Itálii na zahraniční dovolené. 

„Máme nový případ koronaviru. Ale ještě není potvrzený. Ciwe není náhodou slovo ‚primátor‘ odvozený od slova primát?“ poznamenala pak k celé situaci na svém facebookovém profilu komentátorka Karolína Stonjeková. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

13:11 Zle v SPD. Důvod: Generál Blaško. Raději nečíst

Podpora pro konkurenčního kandidáta se nevyplácí. To, že podpořil v Teplickém závodě o senátní křesl…