Je jasno. Havel bude pohřben na Vinohradech, vedle Olgy

22.12.2011 8:31 | Zprávy

Urna s popelem exprezidenta Václava Havla bude uložena v rodinné hrobce na pražském Vinohradském hřbitově, kde je pochována i jeho první žena Olga. Havel si v knize Stručně prosím přál, aby na náhrobku nebyl žádný zvláštní nápis. Píše o tom server lidovky.cz.

Je jasno. Havel bude pohřben na Vinohradech, vedle Olgy
Foto: Pavel Buchta
Popisek: Smuteční slavnost za Václava Havla ve Vladislavském sále

Svíčky zde zatím nejsou, ale brzy se hrobka na Vinohradském hřbitově stane vyhledávaným místem. Pozůstalí určili, že zde mají být uloženy ostatky Václava Havla. Potvrdila to LN i mluvčí Havlovy kanceláře Sabina Tančevová.

V pátek po zádušní mši v Chrámu svatého Víta, kde budou i vrcholní světoví politici, proběhne ještě komorní rozloučení s nejbližší rodinou v krematoriu. Urna by pak měla být uložena do hrobky po vánočních svátcích. Nejspíš to bude v úterý 27. prosince.

Havel nechal po smrti Olgy zbudovat novou náhrobní desku

Po smrti Olgy na začátku roku 1996 nechal Václav Havel hrobku předělat. „Bylo nutné ji celkově předělat, abychom se na náhrobní desku všichni vešli,“ vysvětloval tehdy prezident důvody v knize Prosím stručně. Podle něj nebylo místo, kam by se napsalo jméno Olgy, a později by se tam nevešel nikdo další.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vfe

Mgr. Jan Berki, Ph.D. byl položen dotaz

peníze pro obce

Jsem pro, aby o více věcech mohli rozhodovat obce. Podle mě si vedou téměř vždy líp než stát. Ale dáte těm obcím také více peněz, třeba na to aby mohli financovat provoz škol? Protože, když ne, kde na to mají brát, co když nebudou mít kde a se školstvím to půjde ještě více z kopce než do teď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: