Je mi líto... Jiří Mádl řekl své k Rusku a Číně

05.08.2019 12:08

Režisér a herec Jiří Mádl se na svém facebookovém profilu vyjádřil k situaci v Rusku, ale i v Číně. „Je mi to líto, kolik talentu a intelektu svýho lidu tahle mocnost za ta léta dokázala zničit,“ poznamenal k Rusku.

Je mi líto... Jiří Mádl řekl své k Rusku a Číně
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Jiří Mádl

„Tak velkej potenciál ruskýho národa, tolik potlačenej. Co všechno tyhle lidi umí světu dát, když žijou jinde. Je mi to líto, kolik talentu a intelektu svýho lidu tahle mocnost za ta léta dokázala zničit,“ poznamenal Mádl k potlačovaným demonstracím. 

V Moskvě se totiž opět o víkendu zatýkalo. Jak informoval server Novinky.cz, policie zatkla hned 700 lidí na opoziční demonstraci. Lidé se na ní sešli navzdory úřednímu zákazu a přes důrazná varování, aby tak nečinili. Demonstrovali proti zapovězení účasti opozičních kandidátů v zářijových volbách do moskevského zastupitelstva.

Policie zatkla hned sedm set lidí, část dokonce ještě před tím, než vůbec demonstrace začala. Mezi zatčenými je i přední opoziční aktivistka Ljubov Sobolová, jež se na demonstraci snažila dorazit v taxíku. Ona je jednou z těch, která lidi k demonstraci vyzývala a jež drží na protest hladovku. Minulý týden bylo totiž při podobné akci zadrženo v Moskvě přes tisíc lidí. 

Původní text ZDE.

„Čína, Rusko... Prostě naši kámoši,“ poznamenal pak Mádl ke zprávě serveru Sport.cz, kdy Číňané měli surově zmlátit hongkongské hokejisty. 

„Je to cizí kultura. Tak strašně cizí,“ dodal pak k dalšímu článku – na serveru iRozhlas.cz, který informuje o tom, že kremelské dezinformace měly podle experta zasáhnout už 16 voleb v Evropě. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

18:12 Útok na Babiše, jde to do rodiny. „Velká prasárna!“ Kalousek to schytal. A hned po něm senátor Smoljak. „Chucpe!“

V politice bývá běžné, že se do ní zatahují rodinné spory, protože je v ní jakýkoli útok dobrý. „Ale…