Jé, pane Paroubku, vy vypadáte líp než v televizi... Novináři absolvovali s expremiérem den kampaně v Ostravě

22.09.2018 8:28 | Zprávy

Sejde z očí, sejde z mysli, říká se. V případě expremiéra Jiřího Paroubka to ale tak úplně neplatí. Expremiér se pokouší o návrat do nejvyšších pater politiky. Chce se stát senátorem. A v Ostravě, kde kandiduje, by mohl i uspět. Trochu paradoxně mu může pomoct jeho rozvod s manželkou Petrou a bitva o údajně zmizelé miliony. Paroubek je přesvědčen, že by mohl uspět i navzdory tomu, jak ČSSD údajně zdevastoval Bohuslav Sobotka.

Jé, pane Paroubku, vy vypadáte líp než v televizi... Novináři absolvovali s expremiérem den kampaně v Ostravě
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Paroubek

Expremiér Jiří Paroubek se jako nezávislý kandidát pokouší vrátit do nejvyšších pater politiky. Chce se stát senátorem. A prý se mu to může podařit. Deník se rozhodl s Paroubek prožít jeden den jeho kampaně. V Ostravě, kde Paroubek kandiduje, si ho řada lidí ještě pamatuje.

Ale pěkně po pořádku. Paroubův den v kampani začal v Praze na nádraží. Jel vlakem, první třídou, kde měl čas chystat si materiály na kampaň nebo si připravovat podklady pro rozvod se svou druhou manželkou Petrou. O té tvrdí, že ze společného sejfu odnesla asi 3 miliony korun. Rozvod i údajně ztracené peníze sice Paroubka neukazují v právě nejlepším světle, ale i negativní reklama je pořád reklama. „Ono to všechno zlé třeba nakonec ještě pomůže,“ poznamenal Paroubek, když už stál v Ostravě u ostravského domu kultury Akord, kde rozdával předvolební letáky. Ty si sice skoro nikdo nebral, ale lidé si s Paroubkem povídali. Kdyby sociologové vycházeli jen z toho, co by slyšeli u kulturní domu, pravděpodobně by dospěli k závěru, že Paroubek má zvolení do Senátu v kapse.  

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Ing. Radim Fiala byl položen dotaz

Také by mě ty vaše seznamy zajímaly

Můžete otevřeně sdělit, kolik tato vláda vyvezla techniky na Ukrajinu? Jestli vás dobře chápu, tak na rozdíl od nás lidí máte k dispozici nějaký seznam. Zveřejníte ho? A dá se vyčíslit celková pomoc Ukrajině - nejen kterou jsme vyvezli, ale i ta, kterou jim poskytujeme tady?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

22:06 „Je to mnohem horší.“ Daniel Vávra o cenzuře. Rumunsko, ale i ČR

Zakladatel Společnosti pro obranu svobody projevu Daniel Vávra vystoupil na Konzervativním kempu s k…