Je potřeba rychle vyvětrat odér estébáckých lží, prohlásil Kalousek

26.01.2013 15:01

Z veřejného prostoru je potřeba vyvětrat odér estébáckých lží, xenofobie a náckovství vypuštěný do něj před druhým kolem prezidentské volby, myslí si první místopředseda TOP 09 a ministr financí Miroslav Kalousek. V pražském Lucerna Music Baru, kde čeká na výsledky prezidentské volby, novinářům řekl, že ačkoliv už absolvoval mnoho voleb, nikdy nebyl tak napatý jako teď, kdy se o křeslo hlavy státu uchází jeho stranický šéf Karel Schwarzenberg.

Je potřeba rychle vyvětrat odér estébáckých lží, prohlásil Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ministr financí Miroslav Kalousek

 "První vyhrání z kapsy vyhání," komentoval Kalousek průběžné výsledky, které okolo 14:30 ukazovaly, že Schwarzenberg na soupeře, expremiéra Miloše Zemana, ztrácí okolo 20 procent hlasů.

Lži, xenofobie a náckovství

Kalousek, u veřejnosti nepříliš oblíbený ministr financí, doufá, že po vypjaté předvolební kampani spolu budou rozdělené části veřejnosti schopny komunikovat. Právě proto je podle něj potřeba vyvětrat "odér estébáckých lží, xenofobie a náckovství".

Příznivci Miloše Zemana v závěru kampaně zdůrazňovali, že Schwarzenberg žil v zahraničí a údajně "hájí zájmy sudetských Němců". Tuto notu podtrhl kontroverzní inzerát, který vyšel v deníku Blesk v pátek, v první den voleb a tvrdil, že Schwarzenberg zpochybňuje poválečné uspořádání Československa. Později vyšlo najevo, že inzerát zadal právník Vladimír Zavadil, podle některých informací s minulostí v komunistické StB.

"Je strašně důležité ho vyvětrat co nejdříve, ať už to dopadne jakkoliv," prohlásil Kalousek. Poslední vývoj kampaně podle něj ukazuje, že nynější výběr mezi Schwarzenbergem a Zemanem není jen soubojem dvou kandidátů, ale bojem dvou pojetí politiky a odpovídá na otázku, zda si česká společnost vybere jeden či druhý systém.

"Chcete-li to zeměpisně, tak je to otázka jestli Východ nebo Západ," vysvětlil ministr. Kalousek, vnímaný jako tvář nepopulárních vládních reforem a úsporných opatření, nebyl v předvolební kampani příliš vidět. "Důležití v tu chvíli byli kandidáti," odpověděl na otázku, proč zmizel v posledních týdnech z veřejného prostoru.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: jno, čtk

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

7:37 „Stačí intonace nebo způsob, jak položí otázku, a už to cítíte.“ Senátor Chaloupek, který pracoval pro ČT, nabízí své vlastní zkušenosti. K hospodaření, platům, politickým názorům redaktorů

Občané by měli vědět, jak se zachází s penězi z jejich koncesionářských poplatků. Podle senátora Vác…