Je tak blbá, nebo to hraje? Pekarová zkusila vtip o ruských a čínských penězích na Hradě a takto to dopadlo

14.05.2020 17:28

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová si tropila žerty z prezidenta Miloše Zemana. A brněnský bloger Petr Paulczyňski jí brzy vrátil úder.

Je tak blbá, nebo to hraje? Pekarová zkusila vtip o ruských a čínských penězích na Hradě a takto to dopadlo
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová

Když chtěl expremiér Jiří Paroubek umírnit tehdejšího prezidenta Klause v jeho veřejných projevech, hrozil Hradu, že poslanci seškrtají hradní rozpočet natolik, že si prezident nebude moct dovolit cestovat. Dnes je však situace jiná. V současné Sněmovně, kde dominuje hnutí ANO Andreje Babiše, sociální demokraté a komunisté, naopak uvažují o navýšení hradního rozpočtu.

Naznačují to jednání rozpočtového výboru Sněmovny. Na jeho návrhy, v nichž zmiňuje možnost navýšit rozpočet Kanceláře prezidenta republiky o 20 milionů. Šéfka TOP 09 se v této souvislosti obula do ministryně práce a sociálních věcí Jany Maláčové (ČSSD). Obvinila ji z pokrytectví. A zmínila Rusko i Čínu.

„Rozpočtový výbor schválil, že Kancelář prezidenta dostane o 20 milionů víc. A to jsou jen české peníze, rubly a jüany chodí zvlášť. Když paní Jana Maláčová včera mluvila o šetření, předpokládám, že jako místopředsedkyně strany vyzve poslance ČSSD, aby hlasovali proti.#pokrytectvi,“ napsala Pekarová Adamová na sociální síti Twitter.

Posléze doplnila, že ona sama doporučovala peníze určené na výdaje prezidentské kanceláře proškrtat.

„Já snížení rozpočtu Kanceláře prezidenta na zahraniční a tuzemské cesty, navrhla při jednání o rozpočtu několikrát. ‚Překvapivě‘ to neprošlo. Kdo se za prezidenta postavil, můžete hádat,“ doplnila.

Markéta Pekarová Adamová si tropí žerty z prezidenta Zemana

Bloger Petr Paulczyňski brzy přešel do protiútoku a udeřil na šéfku TOP 09.

„Naskýtá se otázka. Je doopravdy tak blbá, nebo to jenom hraje?“ otázal se.

Petr Paulczyňski vrací úder

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

20:25 Vojtěchu, vraťte diplom. Znásilňování práva, stále dokola. Pánové nahoře nás záměrně udržují ve strachu, myslí si advokátka Zwyrtek Hamplová

„Nedej bože, to tvoří po večerech sami?“ Známá a oceňovaná advokátka Jana Zwyrtek Hamplová kroutí hl…