Je to čím dál horší, paní Merkelová. Otočka po volebním průšvihu kancléřce nepomohla, průzkumy jsou dál tristní

24.09.2016 8:21 | Zprávy
autor: pro

Vlivný německý týdeník Focus si nechal udělat reprezentativní průzkum, ve kterém se dotazoval respondentů na přistěhovaleckou politiku Angely Merkelové. Jeho výsledky pro německou kancléřku nejsou nijak lichotivé.

Je to čím dál horší, paní Merkelová. Otočka po volebním průšvihu kancléřce nepomohla, průzkumy jsou dál tristní
Foto: archív autora
Popisek: Angela Merkelová

Zkraje tohoto týdne kancléřka po dalším debaklu CDU v zemských volbách připustila, že země nebyla na takový nápor uprchlíků připravena. Dokonce hovořila o tom, že by nejraději vrátila čas o několik let, aby se tak mohla vláda i úřady na migrační krizi lépe přichystat. Pokud snad někdo vnímal tato její slova za přiznání chyby a věřil, že Merkelová je schopna konečně naslouchat svým kritikům, tak němečtí voliči to rozhodně nebyli.

V reprezentativním průzkumu realizovaném společností Insa bylo osloveno 2127 lidí z celého Německa a výsledek je poměrně jednoznačný. Obyčejní Němci stále kancléřce po více než ročním trvání migrační krize nedůvěřují a nedělají si žádné iluze, že by snad mohla své postoje v oblasti přistěhovalecké politiky nějakým způsobem měnit. To je pro kancléřku obzvlášť alarmující, protože by měla v příštích měsících oznámit, jestli bude svoji funkci obhajovat příští rok ve volbách.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

NERV

Proč přesně jste tento orgán zrušili? Pokud vím, i vy jste se dřív o jejich tvrzení často opírala a podle mě je obecně dobré, když existují nějaké nezávislé poradní orgány. Nebo podle vás nebyl NERV nezávislý?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

20:15 „Zase táhnou s režimem.“ Hejma se trefil do ČT

„Stačí mít názor a hned jste nácek nebo Putinův agent,“ říká hudebník Ondřej Hejma. V otevřeném rozh…