Je to jasné: Zeman kandiduje na Hrad

14.02.2012 13:23

Třetím, kdo oznámil zájem kandidovat v přímých prezidentských volbách, se stal čestný předseda Strany práv občanů – zemanovci (SPOZ) a bývalý premiér Miloš Zeman. Oznámil to současný šéf strany Vratislav Mynář s tím, že jeho strana zajistí potřebných 50 tisíc nominačních hlasů.

Je to jasné: Zeman kandiduje na Hrad
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloš Zeman
reklama

Expremiér Zeman svou kandidaturu dříve podmínil podporou voličů. Se záměrem SPOZ však souhlasí. "Zavazuji se, že v případě, kdy petice získá dostatečnou podporu občanů, tuto kandidaturu přijmu," citoval Mynář dopis, který Zeman odeslal z nemocnice. Tam se prezidentský kandidát zotavuje z drobné operace.

Dalšího kandidáta vyberou véčkaři

Do příprav přímé volby prezidenta se zapojila i nejmenší vládní strana, Věci veřejné. Ta chce svého kandidáta vybrat na základě internetového hlasování, které by se podle předsedy strany Radka Johna mělo konat do měsíce. V rámci několika dnů by strana měla vyhlásit lhůtu pro nominace, která by měla být nejméně dvoutýdenní. Pak stranické vedení zkusí přesvědčit vybrané kandidáty, aby nominaci přijali.

"Myslím, že do měsíce by mohlo začít referendum o tom, který kandidát je podporován největším množstvím členů Věcí veřejných a véčkařů neboli podporovatelů," plánuje John.

Z parlamentních stran zatím svého kandidáta na prezidenta nominovala jen TOP 09, která by ráda v čele státu viděla svého předsedu Karla Schwarzenberga. Lidé by pak podle průzkumu, který agentura SC&C udělala pro Českou televizi, na Hradě nejraději viděli expremiéra Jana Fischera.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: qot

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

11:10 KGB řádila v Srbsku. Za bílého dne si vyhlédla dceru politika… svědci hovoří, co jí udělali

Stejně jako v českém, tak i v tomto případě se kauza s ruskými agenty odehrála v minulosti, a až dne…