Je to ještě horší? Soudce Havlín toho prý napáchal více

10.08.2015 8:02 | Zprávy
autor: vef

Soudce Ondřej Havlín, který byl před pár dny nepravomocně odsouzen na šest a půl roku do vězení za korupci, má další problém. Podle dnešní MF Dnes na něj míří nové trestní oznámení. Předseda Obvodního soudu pro Prahu 2 Aleš Sabol je přesvědčen, že Havlín pomáhal i dalším obžalovaným.

Je to ještě horší? Soudce Havlín toho prý napáchal více
Foto: Hans Štembera
Popisek: Soudní síň před vynesením rozsudku

„Mám pochybnosti ohledně postupu doktora Havlína v jednom případu, který jako soudce řešil. Jde o podezření, že v něm rozhodoval jako podjatý,“ řekl MF Dnes Sabol. Sabolovo podezření vzniklo v době, kdy procházel soubor kauz, které Havlín vyřešil tak, aby dopadly lépe pro obžalované. Podle Sabola prý činil tak, že v minimálně dvaceti případech nepozval k soudnímu řízení poškozené. 

Oznámení chce Sabol podat ještě dnes. Více informací prozradit nechce, neboť se domnívá, že policie může ještě s některými skutečnostmi pracovat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cena LPG

Dobrý den, pane Havlíčku, neustále se řeší cena nafty a benzínu; všiml jste si ale, že u mnohých čerpacích stanic se cena LPG za dobu ropné krize zvýšila až o 50%? Budete nějak řešit, aby se čerpačky, když se nyní nemohou obohacovat na benzínu a naftě, nehojily na řidičích tankujících propan-butan?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

10:10 Lidovec premiérem? Hodně snů, nikdy se to nepovedlo

Máme cíl řídit stát, vyhlásil na sjezdu lidovců nový předseda Jan Grolich. Mnoho diskusních příspěvk…