Rusko se stalo alfou a omegou amerických prezidentských voleb – a nic se na tom nemění ani po téměř měsíci Donalda Trumpa ve funkci. Demokraté a mainstreamová média obviňují 45. prezidenta Spojených států z toho, že zvítězil jen díky podpoře ruských hackerů, kteří údajně zveřejnili kompromitující materiály v podobě e-mailů, jež si mezi sebou vyměňovaly stranické špičky demokratů, a to včetně Hillary Clintonové.
Flynna vyšetřoval Federální úřad pro vyšetřování (FBI) kvůli jeho stykům s ruským velvyslancem. Konkrétně kvůli podezření, že ještě před inaugurací Trumpa se Sergejem Kisljakem jednal o protiruských sankcích. Flynn něco takového popíral, ale ve svém rezignačním dopise připustil, že viceprezidentovi Mike Pencemu nesdělil úplně informace. Konstatoval, že o sankcích mohlo padnout nějaké slovo s tím, že si obsah rozhovoru přesně nepamatoval.
Celý text v angličtině najdete ZDE.
Server Breitbart k tomuto v amerických médiích hojně diskutovanému tématu uvádí, že kauza Flynna a jeho styků s ruským velvyslancem vyvolává mnoho znepokojivých otázek. Jednou z nich je, jakou roli v tom všem hraje FBI a zpravodajské služby. Rezignaci samu o sobě ovšem Breitbart považuje za správnou. „Pokud Flynn Pencemu neuvedl veškeré informace, potom je jeho rezignace naprosto oprávněná. Důvěra je klíčová záležitost.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro