Je to nestoudnost. Propadají se jim preference... Expremiér to vytmavil senátorům, kteří zase mluví o žalobě na prezidenta

20.05.2018 17:57

Expremiér Jiří Paroubek se na svém profilu na serveru ParlamentníListy.cz rozepsal o zemanožroutech ze STAN.

Je to nestoudnost. Propadají se jim preference... Expremiér to vytmavil senátorům, kteří zase mluví o žalobě na prezidenta
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

„Českými médii proběhla zpráva, že senátoři z hnutí STAN chtějí připravit žalobu na prezidenta Zemana kvůli jeho výrokům o novičoku. Prezident prý ohrozil svými výroky bezpečnost občanů a státu a vlastně se dopustil velezrady,“ napsal úvodem Paroubek a podotkl, že jde o velkou nestoudnost senátních představitelů hnutí STAN. Ta je podle jeho slov hlavně důsledkem toho, že hnutí STAN se propadají volební preference. 

„Pokud by tedy byly volby do sněmovny nyní, v příští sněmovně bychom již představitele hnutí STAN neviděli. Osobně bych od představitelů tohoto hnutí, které sdružuje renomované, dlouholeté a tedy úspěšné komunální politiky, očekával, že bude přicházet do procesu tvorby zákonů se svými nemalými zkušenostmi, jež nabyli jeho členové coby představitelé obcí, což se projeví pozitivně v kvalitě parlamentem schvalovaných zákonů. Zatím se hnutí STAN zaměřuje spíše na takříkajíc ‚galaxiální‘ politiku a ne na to, co je dobré pro občany,“ míní Paroubek.

Podle jeho slov kauza novičok nabývá stále více rysů provokace, kterou připravily britské zpravodajské služby vůči Rusku. "Dodnes nebyly předloženy žádné hodnověrné důkazy, které by svědčily o tom, že novičok – tedy látka, jíž byli otráveni otec a dcera Skripalovi – má původ v Rusku. Naopak se v mezičase zjistilo, že novičok byl v malém či o něco větším anebo velkém měřítku vyráběn v řadě evropských států. A jak to před pár dny vyjádřil jeden z uznávaných českých bezpečnostních expertů, otrava Skripalových novičokem vypadá velmi nevěrohodně, tedy velmi nevěrohodně ve spojení s Ruskem. Zdá se ostatně, že otravný plyn novičok by měl podle všeho mít fatálně otravný účinek. Jak bývalý dvojitý agent Skripal, tak jeho dcera však nejen, že přežili útok, ale po hospitalizaci jsou nyní již zapojeni v normálním životě,“ sdělil Paroubek.

Závěrem poznamenal, že je nyní otázkou, jakou má žaloba na prezidenta naději na akceptaci. „Tedy na to, aby byla přijata většinou členů Senátu a poté aby obstála pred Ústavním soudem. Zdá se, s ohledem na tyto dvě překážky, že vyjádření senátorů zvolených za hnutí STAN je jen plácnutím do vody. A to i kdyby se jim nakrásně podařilo ústavní žalobu sesumírovat... A v boji o ztracené voliče jim to stejně nepomůže,“ uzavřel expremiér.

Ing. Jiří Paroubek

  • Nenarodili jsme se sami pro sebe, ale proto, abychom sloužili své vlasti. ( Jindřich IV.)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

7:15 Kalouskova pitomost. Ekonom Pikora se do poslance pustil kvůli matkám

Ekonom Vladimír Pikora má za to, že lidstvu chtějí vládnout bezdětné ženy. Vychází přitom z opakovan…