Je to pan Libor Veverka, řeklo Kalouskovo ministerstvo. A omlouvat se nemusí

19.06.2012 10:43 | Zprávy

MF se s konečnou platností nemusí omlouvat ani platit odškodnění Liboru Veverkovi za zveřejnění jeho jména v souvislosti se spornou zakázkou pro firmu Promopro. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který tak potvrdil lednový prvoinstanční verdikt. Zamítl Veverkovo odvolání.

Je to pan Libor Veverka, řeklo Kalouskovo ministerstvo. A omlouvat se nemusí
Foto: Redakce
Popisek: Kauza ProMoPro je spojována mimo jiné s ministrem obrany Alexandrem Vondrou

Veverka se domáhal omluvy a odškodnění ve výši půl milionu korun za to, že bylo loni v únoru na tiskové konferenci ministerstva k výsledkům vyšetřování finančního analytického útvaru týkající se kauzy Promopro podle něho v rozporu se zákonem zveřejněno jeho jméno a příjmení.

Ministerstvo prý porušilo povinnost mlčenlivosti

Na tiskové konferenci například zaznělo, že Veverka má dispoziční právo ke všem účtům v Rakousku, kam prý odešla část ze sporného plnění 240 milionů korun. Jeho advokátka u městského soudu namítala, že ministerstvo porušilo nejen princip presumpce neviny, ale i povinnost mlčenlivosti, kterou jsou zaměstnanci úřadu povinni dodržovat. 

Policie v kauze sporné zakázky pro firmu PROMOPRO, spol. s r.o. z doby českého předsednictví EU v dubnu obvinila 12 lidí, mezi nimi je podle médií i Veverka. Podle detektivů byla zakázka předražená zhruba o 388 milionů korun.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: adr, čtk

frakce

Tomu nerozumím.Frakce kterou založili Babiš Orbán a spol.nebudou mít žádny vliv Evr.Parlamentu ale můžou ohrozit a jsou nebezpečím pro Evropu

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

10:50 Trump přežil, on zemřel. „Zachránil bych Putina.“ Fandové Ukrajiny si přišli plivnout na hrob

Corey Comperatore, inženýr a otec dvou dětí, zemřel jako hrdina při pokusu o atentát na bývalého pre…