Je to šílené, ale vyšlo to v tisku: Teorie, co se stalo s malajsijským letadlem a co v tom směru zařídil Putin

25.02.2015 11:22

Americký spisovatel Jeff Wise tvrdí, že malajsiské civilní letadlo, které se ztratilo vloni v březnu, je prý ukryto na ruské základně v Kazachstánu. Jeho únos podle Wise nařídil ruský prezident Vladimir Putin. Proč by se k něčem takovému Putin odhodlal však dle svých slov netuší.

Je to šílené, ale vyšlo to v tisku: Teorie, co se stalo s malajsijským letadlem a co v tom směru zařídil Putin
Foto: kremlin.ru
Popisek: Vladimir Putin

Anketa

Je nutné v rámci reakce na masakr v Uherském Brodě omezit právo na držení zbraně a zpřísnit v tomto směru předpisy?

17%
11%
hlasovalo: 13313 lidí

Wiseho konspirační teorie je založena na předpokladu, podle kterého byla navigace letu MH370 jeho únosci záměrně nastavena opačným směrem. Ve skutečnosti však prý od samého začátku směřoval do kosmodromu Bajkonur, který má Rusko pronajatý na území Kazachstánu. Wise však zároveň připouští, že neví, co by Putin tímto únosem získal. Relevantní informace, kde se ztracené letadlo v současné době nachází však chybí. Žádnému z pátracích týmů se nepodařilo určit jeho přesnou podobu. Wise své podezření zdůvodňuje signály, které letadlo dle jeho informací vysílalo pár hodin před svým zmizením. Podle nich usoudil, že let zakončilo právě v Kazachstánu.

celý text v angličtině najdete ZDE

Svoji teorii sám Wise označuje za poněkud bláznivou. Na druhou stranu zmiňuje, že tím možná Rusko chtělo Západu ukázat, že je schopné provést odvetu za sankce kdekoli na světě. „Těžko říci, co by tím Putin sledoval. Víme však, že tři z pasažérů byli ruské národnosti a dva z těchto mužů disponovali ukrajinským pasem,“ napsal Wise. K celé tajemné záležitost vznikl rovněž dokument. Ten pracuje s teorií, podle které změnil kurz letadla někdo v kokpitu. Experti zjistili, že MH370 letělo ještě několik hodin poté, co ztratilo kontakt s dispečery. V této době údajně udělalo tři zatáčky a vydalo se směrem k Antarktidě.

Pátrání experty nejdříve nasměrovalo k Jihočínskému moři a Thajskému zálivu, poté zase do jižní části Indického oceánu. Ani tento předpoklad se nepotvrdil, protože by již pátrací týmy musely objevit trosky letadla. Koordinační centrum v čele s Austrálií nedávno oznámilo, že prohledalo již 22.000 km2 dna oceánu, což představuje asi 36 % předpokládaného prostoru, kam mohlo letadlo dopadnout. Podle odhadů expertů by při současném tempu mohlo být podmořské pátrání ukončeno letos v květnu.


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

8:19 Petr Žantovský si proklepl nový výbor na střežení žurnalistiky. Našel svazáky z osmdesátých let, peníze z Norska i od Arabů a spoustu dalších „chuťovek“

TÝDEN V MÉDIÍCH Na příkladu Miroslava Kalouska, jehož prapor média dlouhá léta drží, ale přesto se j…