Je to těžké, bojujeme proti lži pravdou. Koudelka se pustil do Ruska. A pochválil Babiše

15.12.2019 11:21

Ředitel Bezpečnostní informační služby Michal Koudelka nešetřil v pátek v Poslanecké sněmovně chválou na premiéra Andreje Babiše (ANO) za jeho prohlášení, že v Česku se nevyráběl jed novičok. A to navzdory vyjádření prezidenta Miloše Zemana, jenž se ke Koudelkově práci a k jeho zpravodajské instituci staví kriticky, informuje server Aktuálně.cz.

Je to těžké, bojujeme proti lži pravdou. Koudelka se pustil do Ruska. A pochválil Babiše
Foto: archiv
Popisek: Michal Koudelka, ředitel Bezpečnostní informační služby

Šéf české tajné služby Michal Koudelka znovu uvedl, že největším státním aktérem, který má zájem po celém světě ovlivňovat výsledky voleb, je Rusko. „V minulosti se i Česko stalo terčem ‚brutální dezinformační kampaně‘,“ dodal Koudelka. Konkrétně zmínil případ, kdy se příslušníci ruských tajných služeb pokusili otrávit dvojitého agenta Sergeje Skripala.

Anketa

Vítáte vítězství Borise Johnsona v britských volbách ?

86%
7%
hlasovalo: 18802 lidí

„Ruská dezinformační mašinérie zahájila velmi silnou kampaň, aby veřejné mínění ve světě ovlivnila a svedla na jinou cestu. A jedním z cílů téhle kampaně byla také Česká republika. S velkou snahu ji očernit a poškodit," konstatoval Koudelka.

I když prezident Miloš Zeman veřejně prohlásil, že byl v Česku tento jed vyroben a testován. Premiér Andrej Babiš po něm přišel s ujištěním pro českou i světovou veřejnost, že v Česku se nevyráběla, nevyvíjela a ani neskladovala tato látka, což Koudelka velmi ocenil. „Stačilo jedno jasné, přesné a musím říct i odvážné prohlášení premiéra této země, který jednoznačně řekl, že novičok se tu nevyráběl ani neskladoval. Bez vytáček, bez kliček a beze lží. A bylo po kampani. A dobré jméno České republiky bylo zachováno,“ konstatoval Koudelka.

Závěrem dodal, že v tomto boji, který je náročný a dlouhý, bojujeme proti lži pravdou. Koudelka je přesvědčen, že pokud budeme říkat pravdu odvážně a jasně, tak žádná opatření Ruska ani jiné země nemají šanci.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: nab

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

7:15 Vše bylo úplně jinak? Maláčová chtěla pomoci matce tří dětí, která měla kvůli „melouchu“ přijít o dávky. Jenže pak přišlo zjištění...

Server Novinky.cz přinesl před několika dny zprávu o matce tří dětí, jedenatřicetileté Simoně, která…