Je to tu: FOTO a údaje o islámském vrahovi z Paříže, který se vetřel do Evropy jako "uprchlík"

15.11.2015 13:50

Na povrch vyplouvají další informace o jednom z teroristů, kteří útočili v Paříži. Srbská média vypátrala podrobnosti včetně fotografie člověka, který před měsícem přišel do Evropy jako uprchlík a v pátek vraždil. Terorista se měl jmenovat Ahmad Almohammed. Do Evropy se dostal přes Řecko, následně pokračoval do Makedonie, Srbska, Chorvatska i Rakouska. Nikdo ho nezadržel. ParlamentníListy.cz přinášejí podrobnější informace.

Je to tu: FOTO a údaje o islámském vrahovi z Paříže, který se vetřel do Evropy jako "uprchlík"
Foto: repro youtube.com, tan
Popisek: Teroristické útoky v Paříži si vyžádaly přes sto mrtvých

Srbský deník Blic v neděli jako první médium na světě zveřejnil fotografii a indentitu člověka, který se v pátek večer podílel na krvavém teroristickém útoku v Paříži. Útočník, který při tom i zahynul, se jmenoval Ahmad Almohammed a bylo mu 25 let.

Do Evropy se dostal přes Řecko, kde se 3. října spolu s dalšími 69 běženci registroval na ostrově Leros jako uprchlík. Dále pokračoval tzv. balkánskou cestou. O čtyři dny později, 7. října, se registroval na srbsko-makedonském hraničním přechodu Preševo –Tabanovce. Na srbském území, jak píše Blic, prošel kontrolou a tehdy ještě nebyl ozbrojen. V Srbsku také formálně požádal o azyl.

Podle srbského ministerstva vnitra jde o člověka, o kterého se zajímá francouzská tajná služba, a tutéž osobu, která se 3. října registrovala v Řecku, a do Evropy se tedy dostala v rámci proudu uprchlíků. Podle stejných zdrojů nebyla tato osoba v hledáčku Interpolu.

Deník Blic dále uvádí, že informace se dostaly na veřejnost poté, co „francouzská tajná služba požádala o pomoc od srbských kolegů, protože je známo, že naše bezpečnostní služby registrují všechny migranty, kteří se dostanou na území Srbska a mají nejkompletnější databázi o migrantech na balkánské cestě,“ píše nejčtenější srbský deník.

Zprávu v plném znění naleznete zde

Zpravodajský portál srbské televize B92 dále k věci doplňuje, že se Almohammed ze Srbska dostal do Chorvatska, kde se 8. října registroval v uprchlickém středisku v chorvatském Opatovci. Odtud byl propuštěn, protože, jak píše záhřebský Večernji list, o něm ze strany Interpolu nebyly dostupné žádné alarmující informace.

Další informace zde

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Radim Panenka

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

20:47 Putin, to Putin! Sranda z Nory Fridrichové ve StarDance: Vážná slova

Moderátorka pořadu 168 hodin České televize Nora Fridrichová vypadla ze zábavného pořadu StarDance h…