Je to tu: ODS se bude zabývat vyjádřeními Klause mladšího

16. 3. 2019 6:00

Vedení ODS se bude zabývat dnes odpoledne postoji a vyjádřeními poslance Václava Klause mladšího. Sněmovní frakce ho v týdnu vyzvala, aby ji kvůli ideovým neshodám opustil, připomíná ČTK.

Je to tu: ODS se bude zabývat vyjádřeními Klause mladšího
Foto: screen: ČT24
Popisek: Václav Klaus mladší při svém vystoupení v Poslanecké sněmovně

Klaus výzvu nevyslyšel. Zasedání výkonné rady nejsilnější opoziční strany se uskuteční po programové konferenci občanských demokratů v Praze. Mezi její pravomoci patří i vylučování členů.

Sněmovní frakce ODS se ve středu distancovala od Klausových slov z předchozího dne, kdy přirovnal schvalování zákonů daných unijními předpisy k rozhodování židovských výborů o složení transportů do nacistických koncentračních táborů. Klub v usnesení také konstatoval, že Klaus svým jednáním ODS dlouhodobě poškozuje. Klaus připustil, že jeho příměr byl možná „příliš drakonický“. Některé špičky ODS ale říkají, že se rozchází s oficiálními stranickými stanovisky často.

Programová konference představí plány ODS na změny u daní, důchodů a vzdělávání, návrhy na zajištění malého a efektivního státu nebo přístup k životnímu prostředí. Občanští demokraté se budou věnovat také evropským volbám.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

7:35 „Ježíšmarjá, který idiot vám toto řekl?“ Prezident Zeman se nebývale silně rozčílil při rozhovoru s novináři. Zde je důvod

Prezident Miloš Zeman poskytl rozhovor MF Dnes. Znovu v něm zaútočil na Senát, rýpl si do vrchního s…