Je zde průzkum, který velmi vyděsí sluníčkáře

18.01.2016 14:31

V Nizozemsku byl zveřejněn průzkum veřejného mínění, podle kterého by nyní v parlamentních volbách uspěla Strana svobody Geerta Wilderse. Její preference jsou nyní na nejvyšší úrovni v její historii.

Je zde průzkum, který velmi vyděsí sluníčkáře
Foto: Mwl.nl
Popisek: Kontroverzní nizozemský politik Geert Wilders

Anketa

Kterého intelektuála máte nejraději? (Obnovené hlasování, spuštěno 19.4.)

hlasovalo: 6825 lidí

Preference Strany svobody v posledních týdnech kontinuálně rostou a nyní dosáhly svého maxima v průzkumu veřejného mínění realizovaném společností Maurice de Hond. Kdyby se nyní konaly v Nizozemsku volby, získali by Wildersovi Svobodní v parlamentu jednačtyřicet křesel, což by bylo o plných devatenáct více než křesťanští demokraté a o osmnáct více než liberální VVD, v jejímž čele stojí premiér Mark Rutte.

Celý text v angličtině je ZDE.

Jak uvádí internetový server Dutchnews, euroskeptická a protiimigrační Strana svobody by si v procentuálním vyjádření aktuálně přišla na 29 %. Průzkum také ukázal, že téměř čtvrtina respondentů je přesvědčena, že na výsledek příštích parlamentních voleb v jejich zemi bude mít zásadní vliv migrační krize. Ty by se měly s největší pravděpodobností konat v březnu příštího roku.

Na konci minulého týdne ministerstvo spravedlnosti zveřejnilo informace o tom, že za celý loňský rok požádalo v zemi o azyl přes 59 000 osob. To je téměř o sedm tisíc více, než činilo dosavadní maximum v období trvání občanské války v bývalé Jugoslávii. Z údajů zveřejněných nizozemským ministerstvem také vyplývá, že čtrnáct tisíc žádostí podali příbuzní přistěhovalců, kteří již v Nizozemsku žijí. „Wilders i Rutte včera zároveň vyloučili, že by jejich strany mohly po volbách spolupracovat,“ dodává server Dutchnews.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: pro

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

15:22 Liberál byl Havel, vy ne! Saša Vondra pošimral „kavárnu“. A Piráty nepotěší. Ani Gretu

Europoslanec Alexandr Vondra (ODS) se obul do Zelených i do dnešních liberálů. Prý ve skutečnosti žá…