Jednání Merkelové a Erdogana vztahy zemí neurovnalo. Napětí trvá

29.09.2018 8:44 | Zprávy
autor: vef

Hluboké názorové rozdíly, týkající se například svobody tisku nebo právního státu, mezi kancléřkou Angelou Merkelovou a tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem přetrvávají. Jak píše server ČeskéNoviny.cz, uvedla to šéfka německé vlády po jednání s Erdoganem.

Jednání Merkelové a Erdogana vztahy zemí neurovnalo. Napětí trvá
Foto: Archiv
Popisek: Turecký prezident Recep Erdogan

Merkelová mimo jiné po setkání s Erdoganem prohlásila, že chce, aby byli propuštěni ti Němci, kteří jsou v Turecku stále ve vazbě. Erdoganovu návštěvu v Berlíně provázely protesty 1500 lidí. 

Oba státníci se shodnou v otázce spojenectví v rámci NATO, v otázce migrace i v otázce boje proti terorismu. Sama Merkelová je podle svých slov nadále připravena jednat o rozdílných názorech. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

JUDr. Renata Vesecká byl položen dotaz

Jak si můžou být všichni rovni?

To přeci není pravda. Vy máte imunitu, my ne. Já nechápu proč? Hlavně když se vůbec nemusí vztahovat na to, co říkáte třeba ve sněmovně nebo na vaše činy spojené s funkcí politika. Kde je spravedlnost a rovnost? Já ji teda nevidím

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Svinstvo, Putin“. Jak je to se zákonem o neziskovkách, který spustil křik

9:42 „Svinstvo, Putin“. Jak je to se zákonem o neziskovkách, který spustil křik

V části české politické i mediální scény lze pozorovat paniku. Začíná se mluvit a psát o „putinismu“…