Jednání o koalici na pražském magistrátu bude pokračovat

08.04.2016 6:10

Na pražském magistrátu se dnes mají sejít zástupci ANO, ČSSD a Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN), kteří budou jednat o obnově koalice. Ta se rozpadla loni v říjnu. Strany společně řeší programové prohlášení, jednání se však zadrhla na personálním obsazení budoucí rady. Nyní v hlavním městě vládne neúplná sedmičlenná rada z řad ANO, ČSSD a Trojkoalice, v plné sestavě má 11 členů.

Jednání o koalici na pražském magistrátu bude pokračovat
Foto: Praha.eu
Popisek: Pražská primátorka Adriana Krnáčová a radní Jan Wolf

Strany dosud řešily program a další praktické způsoby fungování koalice. Jednání se však zadrhla na možném jmenování předsedy SZ Matěje Stropnického do rady. Ten byl náměstkem primátorky do loňského října, kdy byl odvolán společně s dalšími radními z ANO a ČSSD, a to hlasy opozice i koalice. Trojkoalice by měla rovněž s ANO a ČSSD projednávat seznam programových bodů, který si Trojkoalice odhlasovala.

Pokud se domluví, budou mít ANO, ČSSD a Trojkoalice opět v 65členném zastupitelstvu těsnou většinu 34 hlasů - původně měla 33 hlasů, do klubu ČSSD ale přešla dosud nezávislá zastupitelka Monika Krobová Hášová, která původně kandidovala za TOP 09.

 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: spa

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …