Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu

08.12.2021 17:13 | Zprávy

Bez Angely Merkelové bude hůř. To napsal na sociální síti exprezident Václav Klaus v den, kdy se novým německým kancléřem stal Olaf Scholz. Kancléřka Angela Merkelová skončila v úřadu po šestnácti letech. „O odcházejících jen dobře,“ dodal Klaus.

Jedno uznat musím. Bez Angely bude hůř. Václav Klaus o novém Německu
Foto: Repro ČT
Popisek: Bývalý prezident ČR, Václav Klaus

„S Angelou Merkelovou jsem měl mnoho sporů, ale něco uznat musím. Byla ztělesněním klidné, rozvážné a zdrženlivé síly, kterou složitý evropský mechanismus vyžadoval. V tradici svého předchůdce Helmuta Kohla se vyhýbala radikálním krokům a nechávala problémy, aby se řešily samy,“ poznamenal Klaus v příspěvku, jenž sdílel jeho institut.

„Fungovala jako spolehlivá pojistka řádu a předvídatelné politiky. To bylo důležité i pro křehké česko-německé vztahy. Vládla v mimořádně šťastném a relativně klidném období na polštáři bohatství, které do Německa z celé Evropy přináší společná měna euro,“ dodal Klaus.

„Bez Angely Merkelové bude hůř,“ zakončil exprezident Klaus.

Nyní již bývalá kancléřka Angela Merkelová po šestnácti letech v úřadu dnes předala kancléřství svému nástupci Olafu Scholzovi a popřála mu úspěch.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

Myslíte, že chce Rusko mír?

Jak hodnotíte podmínky, které si Rusko stanovuje pro ukončení války? Přijde vám ztráta území a zákaz vstoupit do NATO jako adekvátní podmínka? Mně teda moc ne a kladu si otázku, zda to Rusko nepožaduje záměrně, aby to vypadalo, že se dohodnout, ale vlastně vůbec nechce. Co myslíte? A věříte, že je r...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

10:50 Hůř, než si Macron i Brusel myslí. Z těchto voleb mají vážně děs

Ve Francii je momentálně horko a schyluje se k bouřce. Jenže nejde o počasí, ale o politiku. Po neús…