Jejich ruce byly všude! Kradli bundy, brali lidem pití, házeli lahvemi... Z německého tisku postupně leze, co se dělo na silvestra

08.02.2017 8:12

V minulém roce trvalo zhruba týden, než dostaly v médiích alespoň nějaký prostor oběti silvestrovských sexuálních útoků migrantů. Nyní doba o rok pokročila, a tak se zprávy o drsném imigrantském silvestru 2016 dostávají do médií až na začátku února.

Jejich ruce byly všude! Kradli bundy, brali lidem pití, házeli lahvemi... Z německého tisku postupně leze, co se dělo na silvestra
Foto: Hans Štembera
Popisek: Německá vlajka
reklama

Místem silvestrovských útoků měl být letos místo Kolína Frankfurt nad Mohanem. Velkoměsto v západní části Německa je mezi imigranty jedním z nejoblíbenějších. Již dříve ParlamentníListy.cz přinesly zážitky, kterak migranti ovládají ulice města a suverénně šikanují domorodce.

Na silvestra byla po loňské zkušenosti z velkého shromáždění na náměstí v Kolíně nad Rýnem posílena ostraha všech shromáždění a veřejných akcí. Udeřilo se však prý úplně jinde – v restauracích. Konkrétně v několika frankfurtských pobočkách restaurace a rychlého občerstvení Fressgass. Ty mělo podle informací, které se objevily v deníku Bild, zaplavit množství mužů popisovaných německými médii jako „arabsky či severoafricky vypadající“.

CELÝ TEXT V NĚMČINĚ ZDE

Tito „hosté“ se následně měli kolektivně dopouštět sexuálních útoků na ženy, které do provozoven rovněž zavítaly. „Jejich ruce byly všude,“ líčí svědkové.

Frankfurtská policie tvrdí, že doposud (více než měsíc po silvestru) neměla o těchto útocích žádné zprávy. Policejní mluvčí uvedl, že v průběhu silvestrovského večera byla hlídka do restaurací Fressgass volána pouze dvakrát, přičemž v jednom případě byl pachatelem Němec a ve druhém nejmenovaný východoevropan. Posléze ale mluvčí připustil, že informace, které se objevily v médiích, jsou „znepokojivé“.

Kromě sexuálních útoků se měli pachatelé vyžívat i v prostém vandalismu a drobné majetkové kriminalitě. „Obtěžovali hosty, brali a pili jim jejich nápoje, kradli jim jejich bundy, házeli lahvemi, a dokonce odpalovali pyrotechniku,“ cituje web deníku Bild svědky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jav

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

21:37 Oběsil bych Lavrova, vypálil Pavel Novotný před ruskými novináři. Příběh je u konce. Policie rozhodla

Není to tak dávno, kdy se kontroverzní politik a starosta Řeporyjí Pavel Novotný postaral o rozruch …