Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska

23.04.2021 6:00 | Zprávy
autor: kas

Podle známého ruského novináře Fjodora Lukjanova jsou události v Česku součástí nové studené války, která v mnohém připomíná tu starou. Ale Česko prý není výjimečné. „Myslím si, že to je vlastně náhoda. Klidně to mohl být i někdo jiný,“ říká. Podle něho by mohlo dojít i k uzavření ambasád obou zemí.

Jen náhoda. Nemuselo to být Česko, zní z Ruska
Foto: Repro Youtube
Popisek: Ruský novinář a odborný ředitel Valdajského diskuzního klubu, Fjodor Lukjanov

K událostem v České republice se vyjádřil Fjodor Lukjanov, hlavní editor platformy Russia in Global Affairs (Rusko v mezinárodních vztazích) a odborný ředitel Valdajského diskusního fóra. Za tím, co bylo zjištěno a kdy to bylo uveřejněno, vidí širší kontext. „To, k čemu nyní dochází, je už klasická studená válka se vším, co k tomu patří. Tedy atmosféra, duch a samozřejmě důsledky, které to vše přinese, a to nejen pro diplomacii,“ řekl na serveru BFM.ru.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Emisní povolenky

Také s nimi nesouhlasím a snad zavedeny nebudou. Ale upřímně, co může pro nás jejich nezavedení znamenat? Dost pochybuji, že když je nezavedeme, EU nad tím jen mávne rukou.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci

20:00 Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci

Blíží se velká obalová revoluce. Evropské nařízení PPWR začne být účinné od 12. srpna letošního roku…