Ještě jeden takový útok, a Merkelová prohraje volby. Ten berlínský byl zatím psychologicky nejvýznamnější, varuje zkušený Alexander Tomský

22. 12. 2016 15:33

Politolog Alexandr Tomský okomentoval pro TV Blesk pondělní teroristický útok na vánoční trhy v Berlíně. A servítky si vskutku nebral.

Ještě jeden takový útok, a Merkelová prohraje volby. Ten berlínský byl zatím psychologicky nejvýznamnější, varuje zkušený Alexander Tomský
Foto: Hans Štembera
Popisek: Alexander Tomský
reklama

„Ten útok byl ze všech těch útoků největší. Je to pro Němce obrovský šok. Chtěli ukázat světu a sami sobě, že jsou schopni ten nacistický historický komplex nějak vyléčit, dát na to náplast, ukázat to, že Německo je otevřeno světu,“ poznamenal úvodem Tomský.

Slova Alexandra Tomského najdete ZDE.

Dva miliony uprchlíků, kteří však přišli od září 2015, jsou podle něj velkým sociologickým problémem. „Máte tady 70 % sociálně frustrovaných mužů v těch lágrech, aby se naučili německy, většina žen z Pákistánu a Iráku jsou však analfabetky,“ vyjmenovává problémy. 

Největším problémem Západu je podle něj postupná automatizace práce a logistiky obchodu. „Což způsobuje, že pro nevzdělané jedince není práce. A německá kancléřka Angela Merkelová stále odmítá přijmout nějaký limit,“ dodal. Bude-li ještě jeden takový atentát, tak podle Tomského Merkelová prohraje zářijové volby. 

A jak problém řešit? „Dva miliony uprchlíků je poměrně hodně, sice chtějí asi 600 tisíc uprchlíků odlifrovat zpět, ale to se nedaří. Ale kdyby se migrace zastavila, dalo by se s tím asi žít,“ domnívá se. Dodává však, že i tak by to byl problém. A především je děsivá jejich nezaměstnanost, myslí si. 

Závěrem pak zmínil volby ve Francii, které se uskuteční v dubnu. „Jestli vyhraje volby Le Penová, může to posílit Alternativu pro Německo,“ uzavřel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: vef
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

18:51 Pohled na přelidněnou náplavku rozzuřil zaměstnance ČT. Sám měl covid. A nakupující nešetřil

Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) doporučil, aby se teď vzhledem k epidemiologické situaci nekon…