Ještě mocnější Bakala? Prý chce koupit provozovatele Aktuálně.cz

14.03.2013 9:54

Zpravodajský server Aktuálně.cz možná brzy změní majitele. O koupi ztrátové firmy Centrum Holdings, kam patří i server Aktuálně.cz, projevil zájem miliardář Zdeněk Bakala. Ještě nedávno to přitom vypadalo, že by část Centrum Holdings mohl získat miliardář Andrej Babiš.

Ještě mocnější Bakala? Prý chce koupit provozovatele Aktuálně.cz
Foto: Hans Štembera
Popisek: Zdeněk Bakala
reklama

Miliardář Zdeněk Bakala, jemuž patří vydavatelství Economia, by rád posílil své mediální impérium. Podle informací čtvrteční MF Dnes jde Bakalovi pravděpodobně o to, aby posílil svou pozici na internetu, kde Economia zaostává. K tomu může pomoci server Aktuálně.cz, jenž do skupiny Centrum Holdings také spadá a těší se mezi čtenáři relativně vysoké popularitě.

Bakala obešel prostředníky

"Podle průzkumu NetMonitor servery Economie navštívilo v lednu jen něco přes 1,2 milionu unikátních uživatelů, což ji řadí až na 18. místo mezi mediálními skupinami na českém trhu. Nejnavštěvovanější jsou stránky společnosti Seznam, následované weby mediální skupiny Mafra, která kromě serveru iDNES.cz vydává též deníky MF DNES a Lidové noviny. Skupina Centrum Holdings byla v tomto ukazateli čtvrtá s 3,8 miliony návštěvníků," píše deník.

Americký fond koupil Centrum Holdings v roce 2007 za přibližně 2,6 miliardy korun. Podle informací MF Dnes v loňském roce za prodej společnosti požadoval asi dvě miliardy. Ani jedna z jednajících stran se však nechce k obchodu vyjadřovat.

Stojí za pozornost, že Bakala obešel společnost Goetz Partners, která má prodej centrum Holdings na starosti, a jednal přímo s americkým akcionářem. Firma Goetz Partners přitom spíše plánovala prodej Holdingu po částech.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

11:02 Xaver: Miroslava Němcová? Jako Jiřina Švorcová. Špína z ČT a hra proti mně

Moderátor a nově zvolený radní ČT Luboš Xaver Veselý se vydal za svým kolegou z branže Čestmírem Str…