Ještě prodloužit nouzový stav? Nápad ČSSD prý velmi překvapil i koaličního partnera

05.05.2020 16:17 | Zprávy

Skončí nouzový stav 17. května, nebo bude pokračovat? To ukážou až následující dny. Sociální demokraté totiž uvedli, že vláda může Sněmovnu o další prodloužení požádat. Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) však s něčím takovým nepočítá. Nikdo z členů vlády ani žádný takový návrh nedal, píše server iDnes.cz.

Ještě prodloužit nouzový stav? Nápad ČSSD prý velmi překvapil i koaličního partnera
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka debatuje na sjezdu

Sociální demokraté o možném prodloužení nouzového stavu hovoří v té souvislosti, aby mohla být dělána některá opatření k ochraně veřejného zdraví a aby mohla být přijata novela ústavního zákona o bezpečnosti. Šéf poslaneckého klubu ČSSD Jan Chvojka uvedl, že v případě prodloužení nouzového stavu by se zavedl nový stav reagující na speciální situace.

„Byl by tady další typ stavu, který by nějakým způsobem reagoval na to, co se děje teď,“ uvedl Chvojka. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: vef

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.

12:44 Radši sv*ně nežli ovce. Vondráček z ANO vyrazil proti Foltýnovi a spol.

Není ohrožena jen svoboda projevu, resp. po projevu. Už je třeba hájit i proces demokratických voleb…