Jestli ČSSD prohraje, půjde země k polodiktatuře. Milan Chovanec varuje

17.03.2017 10:14

Když sociální demokracie prohraje, půjdeme k osvícené polodiktatuře, tvrdí v rozhovoru pro server Echo24 ministr vnitra Milan Chovanec.

Jestli ČSSD prohraje, půjde země k polodiktatuře. Milan Chovanec varuje
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý ministr vnitra Česka Milan Chovanec

„Sociální demokracie přeci jen i se všemi svými chybami je určitou zárukou standardního vývoje po roce 1989, zárukou udržení demokracie a zárukou plurality, kdy se lidi nebojí říkat nahlas své názory. Když prohrajeme, jdeme k osvícené polodiktatuře. Jenže po osvíceném diktátorovi většinou přichází jeho syn, který už není osvícený,“ uvedl Chovanec.

Celá ukázka z rozhovoru je ZDE

Když se díval na průběh sjezdu ANO, šla z toho na něj hrůza. „Sjezd lidí, kteří nemluví a asi na nic nemají názor. To byl sjezd jednoho muže a komparzu. A jestli tohle má být naše budoucnost, tak tu já jsem už zažil. Já jsem zažil ve škole v Plzni, jak nás učili, že nás osvobodili Rusové, přitom jsme všichni věděli, že to není pravda,“ prohlásil Chovanec.

Na otázku možné účasti ČSSD ve vládě premiéra Babiše pak uvedl: „Tak především – počkejte si na výsledek, ještě není nic hotovo. Paroubek měl preference skoro 40 procent, nakonec dostal 21. Andrej Babiš v mnoha lidech vyvolává otazníky, přeci i ten kongres musí v myslících lidech zanechat nějaký dojem.“

Pokud by i přesto Babiš vyhrál, v jeho vládě by nebyl. „Neumím si svou účast ve vládě Andreje Babiše představit,“ potvrdil Chovanec.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vam

Ing. Josef Bernard byl položen dotaz

Inflace

Proč jinde klesá, jen u nás roste? Asi to není vina jen vás politiků, ale přijde mi, že ani vy nijak nepřispíváte tomu, aby se snížila. Jestli to tak není, tak mě o tom přesvěčte.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

14:25 To už Kaufland přehnal: Češi se bouří, stát zasahuje

Velmi nepěkné překvapení čekalo na inspektory, kteří na konci ledna zavítali ke kontrole pardubické …