Jihočeský kraj žádá o úplné zavření hranice s Rakouskem: Lidé jezdí za prací do Rakouska a vozí sem koronavirus. Máme na to čísla

19.03.2020 22:35

Jihočeský kraj se obrátil na vládu se žádostí uzavření hranic pro lidi, kteří dojíždějí do příhraničí s Německem a Rakouskem do zaměstnání. Tito zaměstnanci totiž tvoří více než polovinu lidí v regionu, kteří jsou nemocí Covid-19 nakaženi, po jednání krizového štábu to sdělila hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská (ČSSD), informují Novinky.

Jihočeský kraj žádá o úplné zavření hranice s Rakouskem: Lidé jezdí za prací do Rakouska a vozí sem koronavirus. Máme na to čísla
Foto: Jihočeský kraj
Popisek: Hejtmanka Jihočeského kraje Ivana Stráská
reklama

Podle Stráské tito zaměstnanci mohou ohrožovat lidi na obou stranách hranic. „Oni sami se nám ozývají s tím, že mají obavy o své zdraví a byli by rádi, kdyby toto opatření bylo přijato centrálně. Poslala jsem vládě dopis, aby tuto situaci řešila,“ oznámila Stráská.

Další dočasné řešení by podle jihočeské hejtmanky mohlo být například to, že by tito tzv. pendleři mohli v cizině bydlet. A ti, kteří by chtěli zůstat doma, by měli mít tuto možnost, aniž by podstupovali riziko ztráty zaměstnání. Do příhraničních oblastí v Rakousku a Německu dojíždějí z jihu Čech za prací tisíce lidí. V Jihočeském kraji potvrdily testy do středečního večera nákazu koronavirem u 19 lidí.


 


 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

19:17 Vždyť nemocnice jsou plné! Hostinský jde proti kolegům, tvrdě a jasně

Iniciativa Chcípl PES chce z některých hospod udělat politické buňky a vytvořit tak prostor k jejich…