Jihočeští studenti chystají na dnešek druhou demonstraci

29.11.2012 6:58

Druhou demonstraci proti krajské koaliční smlouvě ČSSD a KSČM a proti tomu, že se radní pro školství stala komunistka, připravují na dnešek do Českých Budějovic studenti několika jihočeských středních škol a Pedagogické fakulty Jihočeské univerzity. Akce začíná v 17:00 na Piaristickém náměstí a podle organizátorů se dá opět očekávat účast několika stovek lidí.

Jihočeští studenti chystají na dnešek druhou demonstraci
Foto: KSČM
Popisek: KSČM pro krajské volby
reklama

Vůdce třeboňský studentů Dominik Hořejší řekl, že demonstrace se uskuteční proto, že hejtman Jiří Zimola (ČSSD) a představitelé KSČM nejeví sebemenší známky snahy o nápravu současné situace.

Výběr komunistky vzbudil emoce

Volby v Jihočeském kraji vyhrála ČSSD, která vytvořila koalici s KSČM. Zastupitelé na prvním zasedání zvolili radní pro školství Vítězslavu Baborovou (KSČM), což vyvolává v kraji už několik dní emoce. Před zvolením Baborové učitel třeboňského gymnázia Martin Rosocha sepsal petici proti tomu, aby krajské školství vedl zástupce komunistů. Petici podepsalo přes 10.000 lidí. Studenti třeboňského gymnázia předminulé pondělí vstoupili do stávkové pohotovosti a postupně je podpořily další školy včetně Jihočeské univerzity. Před týdnem pak několik středních škol a pedagogická fakulta vstoupily do hodinové stávky.

Nevoli jihočeských studentů podpořilo například i vedení literárního PEN klubu. Jménem předsedy Jiřího Dědečka vyzvalo hejtmana Zimolu, aby znovu zvážil obsazení místa radní pro školství.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: čtk, mp
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Odporné.“ Jan Hrušínský málem praskl kvůli ČT. Hon na Zahradila. Ale ten odpověděl

22:00 „Odporné.“ Jan Hrušínský málem praskl kvůli ČT. Hon na Zahradila. Ale ten odpověděl

Europoslanec Jan Zahradil reagoval na výlev, který k aktuálnímu dění kolem Rady České televize, ale …