Jílková už nastudovala sexuální příručku. Těší se na večer

13.05.2010 18:00

Čtvrteční pořad Máte slovo bude věnován tématu sexuální výchovy na školách. Diskuzi vyvolala příručka, kterou vydalo ministerstvo školství a proti níž se postavili biskupové a křesťanští demokraté.

Jílková už nastudovala sexuální příručku. Těší se na večer

"Příručka je nyní pouze mezi učiteli na školách, do každé školy byl zatím distribuován jeden výtisk," řekla ParlamentnímListům.cz moderátorka Michaela Jílková. Ta zároveň dodala, že by tématem chtěla vyvolat širší diskusi.

"Příručka je sice na internetu ministerstva školství, ale laická veřejnost zatím neměla možnost se s jejími detaily seznámit. Rodiče se k tomu zatím nemohli dostat, proto to dnes děláme," uvedla.

Hosty vysílání Máte slovo budou například poradce ministryně školství Jindřich Kitzberger nebo sexuolog Petr Weiss. Hlavními tématy by se měly mimo jiné stát pohledy, jimiž příručku budou hodnotit rodiče žáků, psychologové či věřící lidé.

Mají se učit chlapci i děvčata dohromady? Odborníci váhají

"Pořad slouží k tomu, aby zazněly názory obou stran a divák - rodič, prarodič - si udělal obrázek sám," přiblížila Jílková hlavní smysl čtvrtečního tématu.

Učitelé, kteří se do pořadu Máte slovo hlásili, podle Jílkové s příručkou spíše nesouhlasili. "Největší rozepře budí většinou patnáctá kapitola - Didaktické náměty. Proti odborným záležitostem paní doktorky Fifkové nebo doktora Uzla nikdo nic nenamítá. Problém je, jak tu sexuální výchovu učit." Autorem genderové kapitoly je ředitel základní školy Pavel Petrnoušek, který bude také hostem pořadu.

Podle Jílkové je konfliktní i jedenáctá kapitola, kde se mluví o genderových aspektech sexuální výchovy. "To je například to, jestli chlapci a děvčata mají být při výuce sexuální výchovy spolu. Tím si nejsou jisti ani psychologové."

Máte slovo vysílá ČT1 ve 21:45 a jeho moderátorka se na něj podle svých slov těší.

Více:

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tan, nep

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

22:35 „Oni kradli! Kde je Bartoš?“ Babiš na Primě vytáhl peníze. Padla sprostá slova

Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (SPOLU), Vojtěch Filip (KSČM), Jan Hamáček (ČSSD), Zuzana Majerová Za…